Aziz Yıldırım Serveti 2024 Ne Kadar?

Türk futbol tarihine adını resmen kazıyan Aziz Yıldırım, hem Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı yaptığı dönemdeki duruşu ve söylemleri ile hem de iş hayatı ile Türkiye’de tanınan ve merak edilen kişiliklerden birisidir. Peki o zaman Aziz Yıldırım kimdir? Aziz Yıldırım serveti ne kadar? Aziz Yıldırım şirketleri, Aziz Yıldırım Kaç yaşında? Sorularının cevaplarına hep birlikte bakalım

Aziz Yıldırım kimdir?

Aziz Yıldırım Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde 1952 yılında doğdu. İlk ve Orta öğretim yıllarını Düzce’de tamamlayan Yıldırım, hayali olan inşaat mühendisliği mesleğini yapmak için Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisinden mezun olarak inşaat mühendisi oldu.

Diplomasını almasının ardından Maktaş Mühendislik şirketini kurdu. Daha sonra taraftarı olduğu Fenerbahçe Spor Kulübünde görev almak isteyen Yıldırım, 1990 ila 1992 seneleri arasında yönetim kadrosunda yer aldı. Daha sonra Futbol Şube Sorumluluğu görevini devralan Yıldırım bu görevi sırasında Tanju çolak transferinde ismini duyurdu.

Fenerbahçe spor kulübünün başkanlığını yaptığı dönemde de yaptığı transferler ve ekonomik atılımlarla Fenerbahçe taraftarının gönlünde taht kurmuştur. Özellikle başkanlığı döneminde aldığı 5 lig şampiyonluğu ile işini layıkı ile yaptığını da göstermiştir. Yine Aziz Yıldırım başkanlığı döneminde Fenerbahçe SK UEFA şampiyonlar Liginde çeyrek final oynamış ve başarılarına bir başarı daha eklemiştir.

Aziz Yıldırım Serveti 2024 Ne Kadar?

Aziz Yıldırım başkanlığında Fenerbahçe Spor Kulübü, aynı sezonda futbol, kadınlar ve erkekler basketbol, kadınlar ve erkekler voleybol branşlarında şampiyon olmuş, 5’te 5 şampiyonluk yaşamıştır. (2010-2011 sezonu)

Sıradaki içeriğimiz: Para Kazandıran Oyunlar

1998 yılında devraldığı Fenerbahçe Spor kulübü Başkanlığı görevini 2011 yılına kadar devam ettirdi. 3 Temmuz 2011 Yılında halkın “şike davası” olarak bildiği dava kapsamında tutuklanarak ifadesi alındı. Daha sonra yürütülen soruşturma ve dava sürecinin bitimi ile tutuklanmasına karar verilen Yıldırım, Metris ceza evinde 1 yıl tutuklu kaldı. Tutukluluk süresince devam eden şike davasında ceza almasına karar verildi fakat içeride bulunduğu süre değerlendirilerek serbest bırakıldı.

Aziz Yıldırım Serveti Ne Kadar?

Üniversite’nin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra kurduğu inşaat firmasına birçok farklı sektörde yeni firmalar ekleyerek günümüze kadar sürekli büyüyen bir yatırımcı ve iş adamı olan Aziz Yıldırım Her alanda verdiği doğru kararlarla servetini genişletmeye devam etmektedir. Günümüzde savunma sanayiinden, hayvancılığa kadar birçok farklı sektörde firması ve birçok saygın şirkette hissesi bulunmaktadır. Forbes verilerine göre Aziz Yıldırım serveti 750 Milyon dolar ve yıllık kazancı 50 milyon dolar olarak belirtilmektedir.

Aziz Yıldırım’ın Şirketleri Nelerdir?

Sadece kendisine ait olduğu bilinen şirketlerin dışında hissedarı olduğu şirketlerde yer almaktadır. Aşağıda sahibi olduğu şirketler listelenmiştir.

 • Mektaş Makina
 • Fenerbahçe Holding
 • Mardav Yapı
 • Sözcü Gazetesi
 • Flaport Group
 • DgF Premium
 • İmsak Savunma,
 • Savtem Savunma
 • As İnşaat
 • Asbeton İnşaat
 • Aly İnşaat
 • Gülhan Denizcilik
 • AG Denizcilik
 • Şahdem Süt Entegre Hayvancılık

İlginizi çekebilir: Emekli Futbolcu Maaşı Ne Kadar?

Aziz Yıldırım Kaç Yaşında?

Aziz Yıldırım Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde 1952 yılında doğdu.

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde 1952 yılında dünyaya gelen Aziz Yıldırım 72 yaşındadır.

Aziz Yıldırım Eşi Kimdir?

Aziz Yıldırım 2 evlilik yapmış ve bu evliliklerinden 3 çocukları olmuştur. 30 yıl evli kaldığı ilk eşi Yıldız yıldırım’dan 2010 yılında ayrılmış ve 2011 yılında Gonca Çelikkıran (1972) ile evlenmiştir.

5/5 - (1 vote)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın

1