Profesyonel Futbolcu Emekli Maaşı Ne Kadar?

Profesyonel düzeyde olan futbolcu emekli maaşı ne kadardır? Ömrümüz boyunca futbol oynayacak halimiz yok tabii ki. Emekli olduktan sonra futbolcuları neler karşılıyor işte bu konulara değineceğiz bugün.

İyi Bir Futbolcu Ne Kadar Maaş Alır?

Günümüz futbolcularının aldığı maaşlar kulüp, ülke ve kariyere göre değişiklik göstermektedir. Futbolcu maaşları Türkiye şartları altında bakacak olursak günümüz futbolcu maaşları ne kadar işte tablo olarak sizlere sunduk:

Ortalama Maaş22.000 TLAylık
En Düşük Maaş7.900 TLAylık
En Yüksek Maaş72.0000 TLAylık

Futbolcu maaşları aylık periyotlarla ödenir genellikle. Ancak anlaşmaya bağlı olarak yıllık yada maç başı gibi ekstra durumlar bulunabilir.

İlginizi çekebilir: 50 bin TL rakamla nasıl yazılır

Futbolcu Emekli Maşı Ne Kadar?

Futbolcu emekli maaşı aslında normal şartlar altında olan bir şey değil. Futbolcunun kulübü yada firmalar, sponsorlar ile yaptığı anlaşmalara bağlı olarak emekli olduktan sonra pasif gelir olarak kazanca sahip olabilirler.

Buna ilişkin Ronaldo örnek olarak gösterilebilir.

Bununla beraber sosyal medya gibi dijital platformlarda ün sahibi olmuş futbolcularda reklam kampanyaları ve sponsorlu içeriklerde yer alarak kariyerleri bitmesine rağmen kazanç sağlamaya devam edebilirler.

Bu sebepten ötürü futbolcu emekli maaşı miktarı olarak net bir sayı verilemez.

Futbolcu Maaşı Ne Kadar
Futbolcu Maaşı Ne Kadar

Futbolda Kaç Yaşında Para Kazanılır?

Profesyonel futbolcu statüsüne sahip olup para kazanmak için 15 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Bu yaştan itibaren profesyonel seviyesine ulaşabilirsiniz.

Günümüzde istisnaları bulunsa da genellikle 15-20 yaş arası amatör futbolcu kategorisine girmektedir. Ancak küçük yaşlarda yüksek potansiyel sergilemek, kulüpler tarafından ilgi çekici olarak gözükür ve yatırım amaçlı daha fazla teklif alabilirsiniz.

Futbol Okullarından Futbolcu Olunur mu?

Profesyonel futbolcu lisansı çıkartılması durumunda (lisans için önce sağlık kontrolü yapılır) futbol okullarında profesyonel futbolcu olunabilir. Futbol oynadığınız okulun geçmişi ve kariyeri de bu durumu direkt olarak etkilemektedir.

Amatör Futbolcu Maaşı

Futbolcular Maç Başı Para Alıyor mu?

Futbolcu maaşları aylık mı yıllık mı yoksa maç başı mı? Bu konunun cevabı aslında şu şekilde. Kadroya girmiş bir oyuncu ilk başta sözleşmede yazan miktarın yarısını alır. Eğer ki sonradan oyuna girer ise bu miktar %75’e yükselir. İlk 11’de ki bir futbolcu ise sözleşmedeki miktarın tamamını ödeme olarak alır.

Futbolcular maç başı mı para alıyor?
Futbolcular maç başı mı para alıyor?

Futbolcu maaşları aylık periyotlarla ödenir ancak maç başına para alma durumları da tabii ki söz konusu. Sözleşme detayları ve kapsamı ile beraber oyuncuya özel sözleşmeler yapılabilir.

Buna da bir göz at: Puma Orjinallik Sorgulama

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde kullanıcıların Google ve Karadut üzerinde futbolcu emekli maaşı ve buna ilişkin konularda sordukları sorulara değindik.

3 Ligde Oynayan Bir Futbolcu Ne Kadar Kazanır?

3. lig futbolcu maaşları 2022 senesinde 50 bin euro miktarından 500 bin euro miktarına kadar çıkabiliyor.

Türk Futbolcular Ne Kadar Kazanıyor?

Türk futbolcular Türk kulüplerine 72 bin ile 8 bin TL arasında kazanç sağlamaktadır. İlgili tabloda detaylı anlatım yaptık.

15 Yaşından Sonra Futbolcu Olunur mu?

15 yaşını doldurmuş bireyler lisansları ve sağlık belgeleri olması kaydıyla profesyonel futbolcu statüsü kazanabilirler.

Sonuç

Bu içeriğimizde sizlere futbolcu emekli maaşı ve bunun gibi konuları anlattık. Umuyoruz ilginizi çeken bir konu olmuştur. Sorularınızı yorumlarda bize iletebilirsiniz <3

5/5 - (1 vote)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın