Para Kazandıran Oyunlar Nelerdir? – 2024 (Deli Kazanç)

Günümüzde pek bilinmese de oyunlardan da para kazanılabilmekte. Bugün sizlere para kazandıran oyunlar hangileri, bu oyunlarda ne yaparak ve nasıl para kazanılır sorularını derliyor olacağız. Sadece oyunla yetinmeyip para kazandıran siteler, mobil uygulamalar ve başka yöntemlere de değiniyoruz.

Eğer sizinde oyun oynayarak para kazandığınız siteler, oyunlar, platformlar var ise yorumlar kısmında belirtirseniz bizde içeriğimize eklemek isteriz. 🙂

Para Kazandıran Oyunlar Hangileri?

Para kazandıran oyunlar günümüzde sayısı giderek artan bir sektördür. Hali hazırda yerleşmiş oyunların haricinde pek çok yeni fırsat günümüzde karşımıza çıkmaktadır. Oyunlardan para kazanmanın birkaç temel yöntemi mevcuttur:

 • Oyunlardan elde edilen eşyaların (item) satılması.
 • Değer elde eden oyun hesaplarının satılması.
 • Oyun yayınları açarak para kazanmak.
 • İddialı 1v1 atarak para kazanmak.
 • E-spor takımlarına dahil olarak para kazanmak.

Bu yöntemlerle pek çok oyunda para kazanabilirsiniz. Bu kazandığınız paraları banka yada kripto hesaplarınıza çekerek dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Peki para kazandıran oyunlar hangileridir?

 • CSGO: Item satışı, 1v1, oyun hesap satışı, E-spor, yayın ile para kazanılabilir.
 • LOL (League of Legends): 1v1, oyun hesap satışı, yayın, E-spor ile para kazanılabilir.
 • Valorant: Oyun hesap satışı, E-spor, yayın ile para kazanılabilir.
 • PUBG: 1v1, e-spor, oyun hesap satışı, Item satışı, yayın ile para kazanılabilir.
 • Metin2: Item satışı, oyun hesap satışı, 1v1 ile para kazanılabilir.
 • Knight Online: 1v1, Item satışı ile para kazanılabilir.

İlginizi çekebilir: İnternetten helal para kazanma

Bu saydıklarımız, senelerdir insanlara oyun oynayarak para kazanmalarına olanak sağlayan popüler oyunlardır. Muhtemelen çevrenizde de pek çok kez insanların bu oyunlar aracılığıyla para kazandığını görmüşsünüzdür.

Oyun oyna para kazan videosu

Para Kazandıran Mobil Oyunlar

Bu bölümde ise sizlere para kazandıran mobil oyunlar hangileridir, bu oyunlardan nasıl para kazanılır kısmına değiniyoruz. Mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz para kazandıran oyunlar ise şu şekildedir:

 1. WowApp: Mobil görevler, anketler, mobil oyunlar ve mağazalarda alışveriş yaparak para kazanabilirsiniz.
 2. Yandex Toloka: Bu uygulama ile sadece anket doldurarak hızlı bir şekilde para kazanabilir ve kolayca çekebilirsiniz.
 3. Bounty: Bu uygulamada, lokanta/restoranlara giderek birkaç görüntü çekerek 50-100 TL arasında para kazanabilirsiniz.

Oyunlardan Kazanılan Para Nasıl Çekilir?

Oyun oynayıp para kazandıktan sonra akıllara gelen ilk soru bu parayı nasıl çekeceğimiz oluyor. Bunun için genellikle havale/EFT, Papara yada kripto (Bitcoin) aracılığıyla ödeme alınmaktadır. Bunun haricinde platforma göre PayPal, Payoneer gibi seçeneklerde söz konusu olabilir.

Kazandığınız parayı çekerken yaşayacağınız en büyük temelde 2 sorun bulunmaktadır. Bunlardan ilki alt çekim limitleri olabilir. Yani örneğin 20 dolar altı kazançlarda platform para çekmenize izin vermeyebilir ve bu da paranızı daha geç almanıza sebep olabilir. İkinci sorun ise para transferlerinde platformun yada transfere aracı firmanın kestiği komisyon oranlarıdır.

İlginizi çekebilir: Payoneer 50 dolar altı para çekme

Para Kazandıran Uygulamalar (Mobil)

Günümüzde mobil telefonlarımızda para kazandıran uygulamalar ve programların sayısı oldukça fazladır. Bu uygulamalardan birkaçı ise şu şekilde:

 1. Swagbucks: Bu uygulama, anketler, videolar izleme, oyunlar, online alışveriş ve diğer görevlerle para kazanma imkanı sunar. Elde edilen puanlar, hediye kartları veya PayPal aracılığıyla nakit olarak ödeme şeklinde çekilebilir.
 2. Foap: Foap, fotoğraflarınızı satarak para kazanabileceğiniz bir uygulamadır. Fotoğraflarınızı uygulamaya yükleyebilir ve diğer kullanıcılar tarafından satın alınabilir.
 3. Uber veya Lyft: Bu uygulamalar, araba sahibi olan ve zamanı olan kişilerin sürüş yaparak para kazanmalarına olanak tanır. Bu uygulamaların avantajı, esnek çalışma saatleri ve bağımsız çalışma imkanı sunmalarıdır.
 4. iPoll: Bu uygulama, anketler doldurarak para kazanmanıza olanak sağlar. Anketler, ürünler ve hizmetler hakkındaki fikirlerinizi paylaşmanız için tasarlanmıştır.
 5. TaskRabbit: Bu uygulama, yerel hizmetler sunarak para kazanmanızı sağlar. Örneğin, ev temizliği, mobilya montajı veya taşıma işleri yapabilirsiniz.

Yukarıda sıralanan uygulamalar yalnızca birkaç örnek olup, mobil uygulamalar aracılığıyla para kazanabileceğiniz daha birçok seçenek bulunmaktadır.

Para kazandıran 5 mobil uygulama videosu

Para Kazandıran Siteler

Para kazandıran siteler arasında anket siteleri, görev siteleri başta olmak üzere yeni çıkan Chat GPT ile de para kazanılabilmekte. Görev ve anket siteleri adından da anlaşılacağı üzere bir miktar anketler doldurularak platform tarafından kullanıcılara para ödenmesi yöntemiyle kolay bir kazanç metodudur.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde ziyaretçilerimizin para kazandıran oyunlar hakkında sordukları diğer soruları derledik, cevaplandırdık.

Hangi Oyunlar Para Kazandırır?

Şu anda en çok para kazandıran oyunlar genel olarak mobil oyunlardır. Onun haricinde CSGO en çok para kazandıran oyun olarak masaüstünde yerini koruyor.

En Çok Para Kazandıran Oyunlar

En çok para kazandıran oyunlar E-spor, yarışma, turnuva, item ve hesap satışı yapılabilen oyunlardır. Bunlara örnek olarak PUBG, CSGO, LOL ve Valorant verilebilir.

Para Kazandıran Şeker Oyunu

Para kazandıran şeker oyunu yasal değildir. Bu sebepten ötürü oynamanızı önermemekteyiz.

Sonuç

Bu içeriğimizde en çok para kazandıran oyunlar hangileri, bu oyunları oynayarak nasıl para kazanılır gibi soruları cevapladık. Sizde para kazandığınız oyunları ne kadar kazandığınızla beraber yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. 🙂

5/5 - (1 vote)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın