GÜNCEL Windows 10 Lisanslama – PROGRAMSIZ – 2024

Bugün sizlere güncel olarak Windows 10 lisanslama nasıl yapılır, bütün yöntemleriyle anlatıyor olacağız. CMD ve KMSpico yöntemleri başta olmak üzere lisans anahtarlarına, gerekli kodlara bu içerik aracılığıyla erişebileceksiniz.

Windows’u lisanssız kullananlar bilir ki sağ alt tarafta sürekli rahatsız edici bir “Windows’u etkinleştirin” ibaresi yer alır. Pek çok kişi günümüzde bu sebepten ötürü Windows lisanslama yöntemlerine başvursa da bunun haricinde lisanssız işletim sistemlerinde pek çok kısıtlama ve güvenlik açığı bulunmaktadır.

Windows 10 Lisanslama Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde pek çok farklı Windows 10 lisanslama yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler programlı yada programsız olarak değişiklik gösterebilir. Sizlere hem programlı hem programsız Windows 10 lisanslama yöntemi nedir, nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlatıp göstereceğiz.

Bugün sizlere göstereceğimiz Windows 10 lisanslama yöntemleri en güncel ve çalışan yöntemlerdir. Şayet yeni yöntemler türerse veya bu yöntemler zaman içerisinde işlevini yitirir ise sizler için bu yöntemleri düzenli olarak güncelleyeceğiz. Bugün göstereceğimiz lisanslama yöntemleri ise aşağıdaki gibidir:

 • CMD Yöntemi 1
 • CMD Yöntemi 2
 • KMSpico

Şimdi ise bu yöntemlerin nasıl uygulandığına göz atalım sizlerle. Eğer ki bir lisans anahtarı satın alıp sorun yaşadıysanız: Microsoft Destek ile iletişime geçmenizi öneririm.

Windows 10 Lisanslama CMD Yöntemi: 1

Sizlere sunduğumuz CMD yöntemi ile Windows 10 lisanslama işlemi yaparken aşağıdaki lisansları kullanabilirsiniz. Windows 10 sürümünüzle uyumlu olan lisans türünü seçerek işlemlere devam edebilirsiniz. Bugün kullanabileceğiniz hazır Windows 10 lisans anahtarları:

 • Bu anahtarlar yakın bir vakitte güncellenmiştir.
 • Daha fazla lisans anahtarını içeriğin devamında bulabilirsiniz.
✅Windows 10 PROV2P69-TYNHP-D6VC4-937YB-FGDGY
✅Windows 10 EnterpriseNPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43
✅Windows 10 EducationNW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2
✅Windows 10 Home2F77B-TNFGY-69QQF-B8YKP-D69TJ
Ücretsiz Windows 10 Lisanslama Kodları

Sizin için uygun olan lisans anahtarını seçtikten sonra aşağıda sizlere yönlendirdiğimiz adımları sırasıyla takip etmeniz yeterlidir. Eğer ki bu adımlar işinize yaramaz ise 2. CMD yöntemi ile lisanslama işlemini tekrar denemenizi öneririz.

 • Başlat > Çalıştır > CMD yazarak CMD komut satırını yönetici olarak açalım.
 • slmgr /ipk WINDOWS 10 LISANSLAMA KODUNUZ şeklinde ilgili alanı doldurarak yapıştıralım. (sağ tık ile yapıştırabilirsiniz)
 • Enter tuşuna bastıktan sonra lisanlama işlemimiz tamamlanmış olacaktır.

Bu şekilde Windows 10 lisanslamasını yapabilirsiniz. İyi kullanımlar dileriz. 🙂

Windows 10 Lisanslama CMD
Windows 10 Lisanslama CMD

Windows 10 Lisanslama CMD Yöntemi: 2

İkinci Windows 10 lisanslama CMD yöntemimiz ise daha farklı bir yoldan gene komut satırını kullanarak işliyor. Windows 10’u lisanslamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Notepad programını açın ve aşağıdaki kodları kopyalayın:
@echo off
title Windows 10 Lisanslama
cd %windir%\system32
cscript //nologo slmgr.vbs /ipk W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX >nul
cscript //nologo slmgr.vbs /skms kms8.msguides.com >nul
cscript //nologo slmgr.vbs /ato >nul
echo Lisanslama tamamlandı!
pause
 1. Dosyayı “Lisanslama.cmd” olarak kaydedin.
 2. Kaydedilen dosyayı yönetici olarak çalıştırın.
 3. Lisanslama işlemi birkaç dakika sürebilir. İşlem tamamlandığında, “Lisanslama tamamlandı!” mesajını göreceksiniz.

Eğer ki bu yöntemde sorun yaşarsanız W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX yazan kodu sizlere vermiş olduğumuz lisans kodlarıyla değiştirerek tekrar deneyiniz. Bu kod ise Windows 10 PRO lisanslama kodudur.

Programsız Windows 10 lisanslama CMD yöntemi: 2 videolu

Windows 10 Lisanslama KMSpico Yöntemi

KMSpico, Windows 10’u lisanslamak için kullanılan bir lisans yazılımıdır. Şu anda pek çok siyah şapkalı hacker tarafından bu yazılım kötü amaçlı kullanılmakta ve bu sebepten ötürü bu yöntemi kullanan cihazlarda pek çok güvenlik açığı bulunmakta.

Önerimiz ışığında KMSpico yazılımını kullanmak yerine CMD yöntemlerini kullanmak sizin için daha güvenli bir seçenek olacaktır. KMSpico yazılımını kullanmayı önermemekteyiz.

KMSpico, Windows işletim sistemleri ve Microsoft Office gibi Microsoft ürünlerini etkinleştirmek için kullanılan bir aktivasyon aracıdır. Bu araç, Windows ve Office ürünlerini lisanslamak için kullanılan Key Management Service (KMS) yöntemini kullanır. KMS, özellikle kurumsal ortamlarda lisanslama yapmak için kullanılır ve her bilgisayarın ayrı ayrı etkinleştirilmesi yerine bir ana sunucu kullanır.

Oyun sever dostlarımız için hazırladığımız ücretsiz PES 2013 CD Key içeriğimize göz atabilirsiniz.

Windows 10 Ürün Anahtarı Bedava Liste

Windows 10 lisanslama sürecinde sizlere sunduğumuz Windows 10 ürün anahtarı bedava serisi haricinde pek çok farklı yedek lisans anahtarı bulunmakta. Aşağıdaki listeden dilediğiniz lisans türü ve sürümü seçebilirsiniz.

İlgili lisans anahtarları tarafımızca düzenli olarak güncellenmektedir.

 • Home/Core TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99
 • Home/Core (Country Specific) PVMJN-6DFY6-9CCP6-7BKTT-D3WVR
 • Home/Core (Single Language) 7HNRX-D7KGG-3K4RQ-4WPJ4-YTDFH
 • Home/Core N 3KHY7-WNT83-DGQKR-F7HPR-844BM
 • Professional W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX
 • Professional N MH37W-N47XK-V7XM9-C7227-GCQG9
 • Enterprise NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43
 • Enterprise N DPH2V-TTNVB-4X9Q3-TJR4H-KHJW4
 • Education NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2
 • Education N 2WH4N-8QGBV-H22JP-CT43Q-MDWWJ
 • Enterprise 2015 LTSB WNMTR-4C88C-JK8YV-HQ7T2-76DF9
 • Enterprise 2015 LTSB N 2F77B-TNFGY-69QQF-B8YKP-D69TJ
 • Enterprise 2016 LTSB DCPHK-NFMTC-H88MJ-PFHPY-QJ4BJ
 • Enterprise 2016 LTSB N QFFDN-GRT3P-VKWWX-X7T3R-8B639

Şu anda anlık olarak güncel, CMD yönteminde kullanabileceğiniz Windows 10 ürün anahtarı listesi bu şekildedir. Listemize düzenli olarak yeni anahtarları da ekleyeceğiz.

Sıradaki içeriğimiz: Android’in avantajları nelerdir?

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde ziyaretçilerimizin Microsoft ve Karadut üzerinde Windows 10 lisanslama hakkında merak ettiği diğer popüler soruları derledik.

Orjinal olmayan Windows 10 nasıl etkinleştirilir?

Başlangıç > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Etkinleştirme bölümüne geldikten sonra satın almış olduğunuz lisans anahtarını ekleyebilirsiniz. Eğer bir lisans anahtarınız yoksa içeriğimizdeki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Windows 10 öğrenci lisansı nasıl alınır?

Windows 10 öğrenci lisansı almak için .edu uzantılı bir mail adresine ihtiyacınız vardır. EDU uzantıları üniversiteler tarafından öğrencilere tanımlanan genelde .edu.tr uzantılı mail adresleridir.

Sonuç

Bu içeriğimizde nasıl ücretsiz Windows 10 lisanslama yapılır, programlı ve programsız yöntemleriyle size aktardık.

5/5 - (2 votes)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın

1