Meşale Nasıl Yakılır – Kutlamaların Vazgeçilmezi 🎉

Maça gidecek, eğlenceli bir parti & etkinlik düzenleyecek kişiler için bugün meşale nasıl yakılır konusunu anlatıyor olacağız. İyi eğlenceler dileriz. 🎉

Kırmızı Meşale Nasıl Yakılır?

Maçlarda özellikle taraftarlar tarafından kullanılan kırmızı meşale nasıl yakılır sorusuna değineceğiz. Kırmızı meşaleler aynı zamanda farklı renklerde troy meşaleleri olarak da geçmektedir.

  • Öncelikle meşalenin kapağını açın
  • Açtıktan sonra bir çakmak aracılığıyla fitili yakın
  • Fitili yaktıktan sonra meşaleyi kendinizden uzakta tutun ve yanmasını bekleyin

Aşağıdaki video aracılığıyla daha rahat anlamanızı umuyoruz.

Fitilsiz Meşale Nasıl Yakılır?

Fitilsiz meşalenin nasıl yakıldığına gelecek olursak bu konuda çok fazla kafa karışıklığına maruz kalmış olabilirsiniz. Fitilsiz meşaleler normal meşalelere nazaran elde tutması riskli meşalelerdir.

Fitilsiz Meşale Nasıl Yakılır
Fitilsiz Meşale Nasıl Yakılır

Öncelikle meşaleyi yere yerleştirin ve üst kapağını açın. Kapağını açtıktan sonraki kağıttan yüzeyi çakmakla yakmanız gerekmekte. Yakarken tersinizde kalma ihtimali olduğu için rüzgar geçirmez çakmak kullanmanızı öneririz.

İlginizi çekebilir: Shot atmak ne demek

Düğün Meşalesi Nasıl Yakılır?

Düğün yapacak kişiler için neredeyse vazgeçilmez olan düğün meşalesi nasıl yakılır ve nasıl söndürülür gelin beraber göz atalım.

  1. Düğün meşalesinin bulunduğu ortamın havalandırılmış olmasına dikkat edin. Düğün meşalesi yanarken, havasızlık ya da az hava alan bir ortamda olmak, meşalenin duman çıkarmasına ve kokusuna sebep olabilir.
  2. Düğün meşalesini kibritle ya da benzinle yakın. Eğer meşaleyi kibritle yakacaksanız, kibritlerin uçlarını meşale üzerine doğru tutun ve kibriti tutuşturun. Eğer meşaleyi benzinle yakacaksanız, meşaleyi benzinle ıslatın ve benzini meşale üzerine doğru tutun.
  3. Düğün meşalesinin ucunu tutuşturulmuş kibritle ya da benzinle kaplı yerlerden uzak tutun. Meşalenin ucunu kaplı yerlerden uzak tutmak, meşale yanarken daha az duman çıkarmasını ve daha az koku yapmasını sağlar.
  4. Düğün meşalesi yanmaya başladıktan sonra, meşaleyi tencerenin ya da farklı bir kap içine koyun. Meşale yanarken, üzerine su dökülmesini önlemek için, meşaleyi suyun dökülebileceği bir yere koymayın.
  5. Düğün meşalesi yanarken, meşalenin yanında yüksek bir nesne olmamasına dikkat edin. Meşale yanarken, yüksek bir nesnenin yanında olmak, meşalenin düşme ihtimalini artırır ve yangına sebep olabilir.
  6. Düğün meşalesi yanmayı bitirmeyi düşünüyorsanız, meşalenin yanında bir kap ya da tencere bulundurun ve meşalenin üzerine su dökün. Bu, meşalenin yanmasını durdurur ve güvenli bir şekilde söndürür.

Bambu Meşale Nasıl Yakılır?

Doğal malzemelerden yapılmış bambu meşale nasıl yakılır merak ediyorsanız hızlıca derleyelim. Öncelikle açık havada kandil yağını içine dökmek için tüpün kapağını açın. Yağı döktükten sonra kapağını kapatıp toprağa yada iki taş arasına sıkı bir şekilde sabitleyin ve meşalenin fitilini yakın.

Bambu Meşale
Bambu Meşale

Eğer ki kazayla yaktıysanız ve söndürmek istiyorsanız fitil ipini söndürüp kesmeniz yeterlidir.

Göz atabilirsiniz: Façan yansın ne demek

Meşale Fiyatları Ne Kadar?

Meşale fiyatları alacağınız meşale türüne ve adetine göre değişiklik gösterebilir. Şu adresten meşale fiyatlarına ve benzeri detaylara ulaşabilirsiniz: Tıkla

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde kullanıcıların meşale nasıl yakılır sorusuna ilişkin diğer sormuş olduğu soruları derledik ve cevaplandırdık.

Meşale ne ile yanar?

Meşalelere eklenen fitili çakmak aracılığıyla yakarak meşaleyi yakabilirsiniz. Fitilsiz meşalelerde ise rüzgar geçirmez çakmak kullanmanızı öneririz.

Meşale yakmak yasak mı?

Kamuya açık alanlar ve kolayca tutuşabilecek alanlarda vs. yakıcı ürünlerin kullanılması yasaktır.

Meşale nasıl bulunmuştur?

Milattan önce 1300 senelerinde ağaçtan bir sopaya hayvan derisi bağlanmış ve ateşe tutturulması sonucunda meşale bulunmuştur.

Sonuç

Bu içeriğimizde size meşale nasıl yakılır konusunu düğün, bambu, fitilsiz ve kırmızı meşalelerde anlattık. Buna ek olarak sizlerin sormuş olduğunuz soruları da derledik. Umuyoruz işinize yarayan bir içerik olmuştur. İyi eğlenceler dileriz. 🙂

5/5 - (1 vote)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın

1