Kaliteli Karadut Şarabı Fiyat ve Yapımı 2024

Günümüzün ve özellikle bizim gözdemiz olan Şirince Vincent karadut şarabı fiyat ve yapımı hakkında sizlere bu içeriğimizde detaylı bilgiler veriyor olacağız. En popüleri Vincent marka ve Şirince’de olan karadut şarabı ile detaylı bilgi almak için makalemize göz gezdirmeye devam edin.

Karadut Şarabı Nasıl Yapılır?

Karadut şarabı nasıl yapılır dendiğinde aslında diğer meyve şaraplarından farklı bir yol izlenmemektedir. Dutları mümkünse direkt ağaçtan toplayın ve katkı maddesiz mayalama yapabilmek adına sudan geçirmeyin.

 1. Kullanacağınız karadutların olgun ve sağlıklı olması önemlidir, çünkü olgun ve sağlıklı meyveler daha iyi bir şarap üretecektir.
 2. Meyveleri parçalayın ve küçük bir kaba koyun. Bu kaba biraz su ekleyin ve meyveleri ezerek suyunu çıkarmaya çalışın.
 3. Suyunu çıkardığınız karadutları bir kaba koyun ve üstüne şarap mayası ekleyin. Bu maya, şarap yapımı sırasında meyvelerin alkolik fermantasyonunu sağlar.
 4. Karadutları birkaç gün bekletin ve sık sık karıştırın. Bu sırada, karadutun suyunun fermente olmasını ve alkol oluşturmasını sağlar.
 5. Fermentasyon tamamlandıktan sonra, karadutları süzün ve şarapı bir şişeye doldurun.
 6. Şarabı birkaç hafta bekletin ve servis edin.

Daha detaylı bir anlatım isterseniz ise şu şekilde karşınıza sunabiliriz:

Eldiven yada tokmak gibi bir alet edevat ile beraber karadutları bir kabın içerisinde komple ezin, parçalayın daha sonrasında ağzını tamamen değil, sivri sineklerin giremeyeceği bir tülbent ile kapatın ve 3-4 gün boyunca dinlenmek üzere bekletin. Bekleme süresince de günde birkaç kez tortuyu engellemek için karıştırın.

Şirince Karadut Şarabı
Şirince Karadut Şarabı

Bekleme süresinin sonunda tülbentten geçirin ve ihtiyaç duyarsanız şeker ilave edin. İdeal şeker oranı 1100 g/cm3’dür ve bu sayede alkol oranımız 13 olur. Bunu bir şeker ölçme aleti ile kontrol etmenizde fayda var.

Burada bahsedeceğimiz hava kilidi fermantasyon sırasında CO2’nin dışarı çıkmasına ancak içeri hava alınmamasına yarıyor.

Cam bir şişe, damacana içerisine karışımımızı ekliyoruz ve ağzını hava kilidi ile kapatıyoruz. 3 haftalık bir bekleme süresinin ardından hava kilidinden hava çıkmaya başlıyor ise karadut şarabımız hazır olmuş olacaktır.

Şişemizin dibinde fermantasyondan dolayı oluşan bir tortu bulunacaktır bu yüzden şarabı başka bir şişe, kaba almanız gerekmektedir.

Karadut şarabı nasıl yapılır?

İlgili videoyu izleyerek de aklınızda kalan soruları cevaplandırabilirsiniz 🙂
Bununla beraber karadut şarabı yapacak durumunuz yok ise içeriğimizin devamında satın almak isteyenler için Vincent karadut şarabı fiyat detaylarını derledik.

Karadut Şarabı Nasıl? Tadım ve Yorumları

Bu kısımda kullanıcıların Ekşi Sözlük üzerinde karadut şarabı nasıl sorusuna ilişkin yorumlarını derledik 🙂

 • “alkol katılmış meyve suyudur. bir yudum alana “bu kadar şekerli içki olur mu lan ” dedirtir.”
 • “entel dantel tiplerin cool görünmek adına içtiği vasat içki. bildiğim kadarıyla hiç bi kız sırf karadut şarabı içiyor diye vermez, o nedenle yazık etmeyin midenize bu içkiye tapan entel görünümlü feodal köylüler.”
 • “meyve suyu gibi içtiğiniz lakin şişenin dibini gördüğünüzde alkollü olduğunu anladığınız mis gibi şaraptır. yüz ekşitmez, kötü tat bırakmaz, afiyetle içilir.”
 • “hızla bir kaç kadeh içince bundan, kafam bayağı güzel oluyor benim, hoşuma gidiyor. sürekli içilecek, bağımlısı olunacak bir içki değil, aslında kaliteli bir içki de değil, hatta içki bile değil ama güzel bir içecek diyelim.”
Karadut şarabı tadı ve görüntüsü
Karadut şarabı tadı ve görüntüsü

Bu ve benzeri pek çok yorumla genel olarak övülen karadut şarabının ne ile içildiğine ve fiyatlarına değiniyoruz birazdan.

Bizim Görüşümüz

Sizler için karadut şarabını denedik. (Yok böyle prodüksiyon!) Vinis marka karadut şarabı ortalama olarak tekellerde 140 TL’ye satılmakta. Alkol tadından ziyade karadutun hoş tadı sessizce ağzınızda yayılıyor. Öneriyoruz. 👍

Karadut Şarabı Ne İle İçilir?

Karadut şarabı ve meyveli diğer şaraplarda aromayı dengelemek ve içimini rahatlatmak adına yanında kuruyemişler tüketilebilir.

 • Ceviz
 • Fındık
 • Fıstık
 • Badem

İlginizi çekebilir: Chivas Regal Sarhoş Eder mi?

Ve benzeri kuruyemişlerle beraber tüketilebilir.

Karadut Şarabı Alkol Oranı Kaçtır?

Meyveli muadilleri ve karadut şarabı alkol oranı yüzde 9 ile 15 arasında değişiklik göstermektedir. Bu alkol oranı Kutman, Vincent gibi farklı markalardan markalara değişiklik gösterir.

İlginizi çekebilir: Varım bira alkol oranı kaçtır

Karadut Şarabı Şirince İçinde Neden Popüler?

Karadut şarabı şirince içerisinde yaygın olarak üretilmekte ve tüketilmektedir ve en sevilen karadut şarabı şirince de üretilenlerdir. Uygun fiyatı ve zevk veren tadı sayesinde insanlar karadut şarabını tercih etmektedir. Bizde web sitemizin adına hitaben karadut şarabını çok sevmekteyiz 🙂

Şirince Karadut Şarabı Migros Fiyatları 2024

Şirince karadut şarabı migros fiyatları 40 ile 80 TL arasında değişiklik göstermektedir ve geçtiğimiz günlerde en ucuz şaraplardan birisi olarak seçilmiştir.

Vincent Karadut Şarabı Fiyat

Vincent karadut şarabı fiyat çizelgesi günümüzde 125 TL’ye varan fiyatlarda satılmaktadır. Vincent şirince karadut şarabı tekellerde genellikle bulunabilmektedir.

Şirince Karadut Şarabı Fiyatı

75 lik Şirince karadut şarabı fiyatı aktif olarak 60-70 TL bandındadır. Ancak Vinis yad farklı markalarda bu fiyat 140 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Oku: Kıbrıs bira fiyatları güncel

Kutman Karadut Şarabı Fiyat

Kutman karadut şarabı fiyat çizelgesi günümüzde 125 TL’ye varan fiyatlarda satılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde kullanıcılarımızın Google, Ekşi Sözlük ve Karadut üzerinde Vincent karadut şarabı fiyat listesi ve benzeri sorularına benzer diğer sorularını derledik, cevaplandırdık.

Şirince Karadut şarabı nerede satılır?

Şirince karadut şarabı migros gibi marketlerden alınabilir, bizzat Şirinceden alınmak zorunda değildir.

Şarapla sarhoş olunur mu?

Şarap tüketiminde tat ön plandadır, sarhoş olma oranınız diğer alkollere nazaran daha düşüktür.

Karadut şarabı tadı nasıl?

İçimi hafif ve rahatlatan meyve şarabıdır. Karadutun yoğun esansı ile yumuşaklığını koruyan güzel bir içecektir.

Sonuç

Bu içeriğimizde Şirince karadut şarabı fiyat listesi, karadut şarabı nasıl yapılır, ne ile içilir ve benzeri konulara değindik. Umuyoruz ilginizi çeken güzel bir içerik sunabilmişizdir 🙂

5/5 - (2 votes)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın

1