ATM’den 5 TL Çekilir mi? Minimum Ne Kadar

ATM’den 5 TL çekilir mi? Minimum ve maksimum ne kadar çekim yapılabilir ve benzeri konuları derlediğimiz bu içeriğimizde sizleri bilgilendirmeyi hedefliyoruz.

ATM’den 5 TL Çekilir mi?

ATM’den 5 TL çekilir mi sorusunun cevabı kısaca hemen hemen hayır. Bu durum bankadan bankaya göre değişiklik göstermektedir ancak bankaların genelinde minimum 10 TL çekim yapılabilir. Bu miktar bankadan bankaya 10-20-30-50 TL gibi miktarlara çıkabilir.

Peki mutlaka kalan 5 TL paramızı çekmek istiyorsak ne yapmalıyız? Bankamız 5 TL’lik banknotlar veriyor ise ekstra üstüne ATM’den para yüklemeli, sonrasında çekim yapmalıyız.

Oku: 50 bin TL rakamla nasıl yazılır

Ziraat Bankası ATM 5 TL Alıyor mu?

Ziraat bankası ATM’leri 5 TL ücreti yatırmak için evet kabul ediyor. Ancak çekim yapmak istediğiniz zaman 5 TL tutarında çekim yapamamaktasınız.

Ziraat bankası para yatırma
Ziraat bankası para yatırma

Halkbank ATM 5 TL Kabul Ediyor mu?

Halk bank 5 TL’lik banknotları kabul etmektedir. Bununla beraber 1000 TL’ye kadar 2-3 TL, 50.000 TL’ye kadar 5-6 TL’lik komisyon ücreti alınmaktadır.

ATM'ye kaç para yatırılır
ATM’ye kaç para yatırılır

ATM Ne Kadar Para Çekilir?

Bankadan bankaya göre değişiklik gösteren para çekme tutarı ortalama olarak 5000 TL’dir. Bu limit günlük periyotlardadır ve dönemsel olarak arttırılıp güncellenebilir.

İlginizi çekebilir: Payoneer 50 dolar altı para çekme

ATM de Ne Kadar Para Var?

ATM’lerde bulunan para miktarı bankadan bankaya, dönemden döneme göre değişmektedir bu sebepten ötürü net bir veri vermek mümkün değildir. ATM’lere günlük maksimum 20.000 TL yatırabilirsiniz ve bunun miktarı maksimum 40 banknot olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde kullanıcılarımızın ATM’den 5 TL çekilir mi sorusuna hitaben sorduğu diğer soruları cevapladık.

Atmden 10 bin TL çekilir mi?

ATM’lerden günlük ücretsiz çekebileceğiniz maksimum tutar 5000 TL’dir. Üstüne çıkılması durumunda bankadan bankaya göre farklı komisyon tutarları çekilir.

ATM soymak mümkün mu?

ATM soymak hırsızların sahada olduğu her vakit mümkündür. Bankalar bu konuda alabilecekleri maksimum güvenliği alarak kullanıcılarının paralarını güvende tutmakla görevlidir.

Sonuç

Bu içeriğimizde ATM’den 5 TL çekilir mi konusunu açıklığa kavuşturduk. Umuyoruz ilginizi çeken, bilgilendirici ve faydalı bir içerik sunabilmişizdir.

5/5 - (2 votes)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın

1