WP Rocket Ayarları Nasıl Yapılır? – WP Rocket Satın Al

Web sitelerimizi hızlandırırken işimizi oldukça kolaylaştıran WP Rocket ayarları nasıl yapılır konusuna değiniyor olacağız bugün. WP Rocket’ın ne işe yaradığına, ayarlarına, fiyatına ve uygun fiyatlı nasıl temin edebileceğinize değineceğiz. 🙂

Elbette her web sitesinde WP Rocket iyi performans vermeyebilir yada sitenin optimizasyonu için tek başına yeterli olmayacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak kapsamlı bir optimizasyon çalışmasına yönelmeniz en sağlıklısı olacaktır.

WP Rocket Nedir?

WP Rocket, web sitenizin hız optimizasyonunu yapmanıza olanak sağlayan bir önbellek (cache) eklentisidir. WP Rocket aracılığıyla sitenizin önbellekleme ve önyükleme başta olmak üzere CSS & JS dosyalarına birleştirme, küçültme, erteleme gibi optimizasyonlar yapabilirsiniz.

WP Rocket Ayar Paneli
WP Rocket Ayar Paneli

Ek olarak resimlerinizi geciktirebilir, kalp atışı ayarları ve veritabanı optimizasyonu yapabilirsiniz. Ek olarak önbelleğe alınan sayfaları, dosyaları spesifik olarak seçebilir yada hariç bırakabilirsiniz. Şimdi gelin sizlerle beraber WP Rocket ayarları nasıl yapılır göz atalım.

Biz Karadut olarak web sitelerimizde aktif olarak WP Rocket eklentisini kullanmaktayız.

WP Rocket Özellikleri Ne İşe Yarar?

WP Rocket üzerinde pek çok farklı ve işlevsel ayar mevcut. Bu ayarların hepsini açmak sitemize uygun olmayabilir bu sebepten ötürü sizlere WP Rocket ayarlarının ne işe yaradığını, hangi özelliklerin nerelere etki ettiğini liste halinde özetledik.

  1. Önbellekleme: Dinamik içeriği statik dosyalara çevirerek sayfaların hızlı yüklenmesini sağlar.
  2. Gzip sıkıştırması: Dosyaları sıkıştırarak indirme hızını arttırır.
  3. JavaScript ve CSS dosyalarının optimize edilmesi: Dosyaların boyutunu azaltarak yükleme hızını arttırır.
  4. Lazy load: Görüntüleri ve videoları yalnızca görüntülendiğinde yükler, yükleme hızını arttırır.
  5. CDN desteği: İçeriğinizi bulut tabanlı bir CDN hizmeti ile dağıtır, yükleme hızını arttırır.
  6. Database Optimization: Veritabanınızı temizler ve optimize eder, hızı arttırır.
  7. Minification: HTML, CSS ve JS dosyalarının boyutunu azaltır, hızı arttırır.
  8. E-Commerce Optimization: WooCommerce veya Easy Digital Downloads eklentileri ile uyumlu çalışır ve hızı arttırır.

Güncel WP Rocket Ayarları 2023

Sizler için WP Rocket ayarları nasıl yapılır ve bu ayarlar ne işe yarar temel düzeyde anlatan bir video hazırladık. Sizde kendi web sitelerinizde bu ayarları kullanabilirsiniz. 🙂

WP Rocket Ayarları 2023

Tema mı arıyorsun? Göz at: Kadence Teması – Hız Katili

WP Rocket ayarlarını yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan birisi web sitenizdeki diğer eklentilerin ve temaların ayarlarıyla WP Rocket’ın ayarlarının karışmadığından emin olmaktır.

WP Rocket Fiyatı Ne Kadar?

WP Rocket lisans fiyatı aktif olarak bizzat WP Rocket resmi web sitesi üzerinde senelik olarak şu şekilde fiyatlandırılmış:

Paket adıFiyatıWeb site limitiSüresi
Single59 dolar1 site1 senelik
Plus119 dolar3 site1 senelik
Infinite299 dolarSınırsız site1 senelik
WP Rocket Fiyat Tablosu

Tabii ki bu kadar para harcamak yerine alternatif bir yol mevcut.

Uygun Fiyatlı WP Rocket Satın Al

Ziyaretçilerimize uygun fiyatlı WP Rocket sunabilmek adına hem ekibimizde hem de müşterilerimize hizmet sunabilmek adına WP Rocket Infinite lisansına sahibiz. Bu sebepten ötürü uygun fiyattan tamamen orijinal WP Rocket eklentisini sizlere sağlayabiliriz.

Kurulum ve lisanslamayı tamamlamak için ödeme sonrasında tarafımıza Wordpress admin panel giriş bilgilerinizi iletmeniz yeterlidir.

Sonuç

Bu içeriğimizde sizlere WP Rocket eklentisinin ne işe yaradığına, ayarlarının nasıl yapıldığına ve uygun fiyattan nasıl temin edebileceğinize değindik. Umuyoruz işinize yarayan bilgilendirici bir içerik sunabilmişizdir. 🙂

Kaynak

5/5 - (1 vote)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın

1