Pilot Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir 2024

Pilot olmak için hangi derslerin iyi olması gerekir? Yoğunlaşmamız gereken önemli dersler hangileri ve hangi liseleri tercih etmeliyiz bu konuları anlatıyoruz.

Pilot Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?

Pilot olmak için hangi derslerin iyi olması gerekir sorusunun cevabı ise başlıca sayısal derslerde başarılı olmanız gerekmektedir. Pilotlukta en çok kullanılan, ön planda olan derslerse şu şekilde:

  • Matematik
  • Fizik

Bunun haricinde genel olarak sayısal başta olmak üzere hemen hemen bütün derslerde başarı göstermeniz gerekmektedir.

İlginizi çekebilir: Banka Yakın İzleme Süreci Nedir?

Askeri Pilot Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?

Askeri pilot olmak için hangi derslerin iyi olması gerekir dendiğinde aslında normal pilotluktan bir farkı bulunmamaktadır. Okuyacağınız üniversite ve liseler farklılık gösterebilir ancak iyi olmanız gereken dersler aynıdır.

Pilot Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir 2024

Pilot Olmak İçin Hangi Liseye Gitmek Gerekir?

Lisede pilotluk eğitimi alabilirsiniz evet ancak havayolu firmalarının hemen hemen hepsi üniversite mezunu kişileri işe almaktadır. Pilotluk için okumanız gereken şey sayısal bölümde bir lise okuduktan sonra üniversitede pilotluk okumanızdır.

Göz atabilirsiniz: Karadut Şarabı Fiyat ve Yapımı

Sıkça Sorulan Sorular

Pilot olmak için ne okumalı?

Pilot olmak için en az lise mezunu olmanız gerekmektedir ancak havayollarının büyük bir bölümü üniversite mezunu olmayan kişileri işe almamaktadır.

Pilotluk İçin Hangi Dersler Var?

Fizik, Hava Taşımacılığı, İnsan Performansı ve Limitleri, Uçuş Simülatör, Uçak Teknik Eğitimi ve benzeri dersler bulunmaktadır.

Pilot boyu kaç olmalı?

Pilot olmak için boyunuzun en az 165 cm, en fazla 190 cm olması gerekmektedir.

Sonuç

Bu içeriğimizde sizlere Pilot Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir sorusunu cevaplandırdık. Göklerde uçmanız dileğiyle.

5/5 - (4 votes)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın

1