Banka Yakın İzleme Süreci Nedir?

Banka yakın izleme süreci nedir? Yakın izleme sürecine girdiyseniz, girdiğinizi düşünüyorsanız, bu içeriğimizde sizlere bu süreç hakkında bilgiler vereceğiz ve izlemeden nasıl çıkabileceğinize değineceğiz.

Yakın İzleme Süreci Nedir?

Banka yakın izleme süreci nedir dediğimizde cevabı aslında çok basit. 90 gün içerisinde vadesi gelip ödenmemiş borçlar tahsili gecikmiş alacak durumuna geliyor ve sonrasında yasal yakın izleme süreci başlıyor.

Süreç başladıktan sonra banka tarafından sözlü, yazılı olarak SMS, telefon araması, mail gibi yollarla borcun ödenmesi hatırlatılıyor ve borca gecikme faizi ekleniyor.

Banka Yakın İzlemeden Nasıl Çıkılır?

Banka yakın izleme sürecinden çıkmak için öncelikle borcunuzu ödemeniz gerekiyor. Bundan sonra bozulmuş olan banka sicilinizin düzeltilmesi içinde yıllarca süre gerekli.

Bütün finans içeriklerimiz: Finans Kategorisi

Banka Sicil Ne Zaman Silinir?

Banka sicilinizin silinmesi için borcunuzun ödenmesinin üzerinden 5 sene geçmiş olması gerekmektedir. Bozuk bir banka sicili ile bankaların verdiği hizmetlerin büyük bir bölümünden faydalanamazsınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde sizlere kullanıcılarımızın Google ve Karadut üzerinde yakın izleme süreci nedir sorusuna ilişkin cevaplarımızı ekledik.

Kredi izleme nedir?

Art arda iki kredi üzerinden taksit ödemelerinin yapılmaması durumunda banka ödemenin yapılmasını sağlamak için 30 günlük bir sürenin olduğuna dair bilgilendirmeler yapmaktadır.

Sonuç

Bu içeriğimizde yakın izleme süreci nedir ve benzeri ilişkin konularına değindik. Umuyoruz işinize yaramıştır. 🙂

5/5 - (2 votes)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın

1