Fantezi Yapmak Dinen Caiz mi?

Fantezi yapmak dinen değerlendirildiği takdirde caiz olarak görülmemektedir. Bu konu sıklıkla araştırılıyor olsa da pek çok kullanıcı fantezi teriminin ne anlama geldiğini ve ne gibi uygulamalar içerdiğini net olarak bilmiyor olması sebebiyle kafa karışıklığı yaşamaktadır.

Dolayısıyla İslam dinine göre fantezi yapmanın caiz olup olmadığını net bir şekilde algılayabilmek için öncelikle fantezinin ne anlama geldiğini bilmek gerekir.

Fantezi Nedir?

Cinsel fantezi hem kadın hem de erkekler için geçerli olan ve cinsel yaşamın bir parçası olarak görülen arzulardır. Cinsel uyarılma oluşturan hayal ve zihinsel imgelemlerin tamamı fantezi olarak bilinmektedir. Cinsel yaşamı daha aktif ve eğlenceli hale getiriyor olması sebebiyle her yaş grubundan farklı cinsiyetler tarafından tercih edilir ve büyük bir ilgi görür.

Cinsel fantezi insan cinselliğinin en temel parçalarından biri olduğuna dair bilgi vermek yanlış olmayacaktır. Cinsel fanteziler ile ilgili en sık sorulan soruların arasında ise dinen herhangi bir yasağa sahip olup olmadıkları bulunmaktadır. Bu soru özellikle İslam dini için sıklıkla araştırılmaktadır.

İslam Dinine Göre Cinsel Fantezi Caiz Görülür mü?

Fantezi yapmak dinen caiz görülmeyen bir konudur. Özellikle fantezi amacıyla kelepçe ya da kırbaç gibi aletlerin kullanılması kişilere zarar veriyor olması sebebiyle günah olarak ele alınır. Bu noktada İslam dinine göre cinsel fantezi içeren uygulamaların sapkınlık ve sapıklık olarak ele alındığını dile getirmek yanlış olmayacaktır.

Dinen fantezi ele alındığı takdirde caiz olmadığı gibi taraflardan herhangi birinin istememesi durumunda diğer tarafın zorlaması kesinlikle çok büyük bir yanlıştır. İslam dininde herhangi bir konuda zorlayıcı davranışlar hoş karşılanmaz. Dolayısıyla çiftlerden herhangi biri cinsel fantezi ile ilgilenmiyorsa diğer tarafın zorlayıcı davranışlarda bulunması kesinlikle doğru değildir.

Cinsel Fanteziler Sapkınlık mıdır?

Cinsel yaşamı daha renkli hale getiren ve özellikle yetişkin çiftler tarafından ilgi gören cinsel fanteziler dinen bakıldığı takdirde caiz olmadığı gibi bazı durumlarda sapkınlık olarak ele alınabilir.

Ancak cinsellik her birey için önemlidir ve özellikle evli çiftlerin heyecanını kaybetmemeleri amacı ile cinsel fantezilerden yana yardım aldıkları bilinir. Dolayısıyla cinsel fantezilerin sapkınlık olduğuna dair net bir bilgi vermek mümkün değildir.

Alakalı bir içeriğimiz: Milf Ne Demek?

Cinsel Fantezilerin Psikolojik Olarak Sebebi Nedir?

Özellikle evli ve yetişkin çiftlerde sıklıkla görülen cinsel fantezilerin psikolojik olarak sebepleri çiftler tarafından merak edilmektedir. Kadın ve erkeğin ortak rızası ile bir ihtiyaç haline gelen cinselliği daha renkli hale getirmek amacıyla yapılan cinsel fantezilerin farklı sebepleri olduğunu dile getirmek mümkündür. Bunun yanı sıra sebepler kadınlar ve erkekler için de farklılık göstermektedir.

Fantezi yapmak dinen hoş karşılamasa dahi çiftlerin cinsel yaşamlarını daha renkli hale getirmek amacı ile bu gibi bir uygulamaya ihtiyaç duymaları normaldir. Kadınlar ve erkekler tarafından talep edilen cinsel fantezilerin psikolojik nedenleri ise yetiştirilme koşulları başta olmak üzere birçok farklı etken dolayısıyla değişir.

Fantezi Yapmak Günah mıdır?

Evli çiftlerin birbirleriyle cinsel temasta bulunmaları tamamen normaldir. Bunun yanı sıra cinselliğin sağlıklı olduğunu ve yetişkin bireyler için bir ihtiyaç olduğunu da dile getirmek gerekir. Ancak cinsel birliktelik sırasında meydana gelen fanteziler dini olarak hoş karşılanmaz.

Sıradaki içeriğimiz: Cinsel emoji anlamları

Fantezi yapmak dinen günah mıdır sorusu merak edilen bir konu haline gelse de bu soruya tek bir şekilde yanıt vermek mümkün değildir. Ancak İslam dinine göre eşlerin birbirleri ile birliktelikleri esnasında fantezi gibi uygulamalar gerçekleştirmeleri hoş karşılanmamaktadır. Özellikle fantezi sebebiyle çiftlerin birbirlerine zarar vermeleri kesinlikle uygun görülmez.

5/5 - (1 vote)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın

1