Wordpress İçerik Tablosu Nasıl Oluşturulur?

Bugün Wordpress içerik tablosu nedir, nasıl oluşturulur ve ayarları nasıl yapılır gibi konulara değineceğiz. İçerik tabloları günümüzde pek çok web sitesi tarafından kullanılan, SEO için önemli bir artı katan unsurdur.

İçeriğin sonuna uygulamalı bir video ekledik. Göz atmayı unutmayın. 🙂

İçerik Tablosu Nedir?

İçerik tablosu, web sitelerinde kullanıcı deneyimini arttırmak ve başlıklar arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmak için kullanılır. Özellikle uzun başlığa sahip içeriklerde kullanıcıların net olarak aradıkları bölüme ulaşabilmeleri için içerik tabloları kritik bir konudur.

Aynı zamanda Google bazı durumlarda içerik tablosu kullanan web sitelerini ödüllendirmektedir. Arama sonuçlarında ekstra görünürlüğünüzü arttırabilecek unsurlar kazanabilirsiniz.

İçerik Tablosu SERP Sonuçları

Gördüğünüz “SEO nedir?” arama sonuçlarında Google’ın kendi web sitesinde de kullanılan Table of Contents(TOC) sayesinde ekstra görünümler kazanılmış.

İçerik Tablosu Nasıl Oluşturulur?

Wordpress içerik tablosu oluşturmak için LuckyWP Table of Contents eklentisini önermekteyiz. Bunun haricinde Easy Table of Contents ve muadili başka eklentilerde mevcuttur. Ancak en SEO uyumlu ve optimize çalışan, aynı zamanda Karadut ekibi tarafından da kullanılan LuckyWP Table of Contents eklentisi ile devam edeceğiz.

İçerik tablosu oluştururken eğer ki kendimiz bir eklenti, kod dizini yazacak isek yazacağımız algoritmada ilgili içeriğimizin başlıklarını hiyerarşik bir düzende listeleyen bir tablo oluşturmamız, tablodan bağlantılara tıklandığında ise ilgili başlığa giden bir algoritmaya ihtiyacımız mevcut.

LuckyWP İçerik Tablosu
LuckyWP İçerik Tablosu

Bu konuda eğer Wordpress dışında PHP tabanlı bir web sitesine sahip iseniz Chat GPT gibi araçlara örnek bir PHP içerik tablosu yazdırabilirsiniz.

LuckyWP Table of Contents Ayarları Nasıl Yapılır?

LuckyWP Table of Contents ayarlarını yapmak için sizlere bir video hazırladık. Bu video içerisinden eklentinin ayarlarına, kullanımına ve entegrasyonuna göz atabilirsiniz.

Wordpress Table of Contents ekleme videosu

Sonuç

Bu içeriğimizde Wordpress tabanlı sitelerimiz için içerik tablosu nasıl oluşturulur, LuckyWP Table of Contents ayarları nasıl yapılır ve içerik tablosunun genel olarak ne olduğundan bahsettik.

5/5 - (1 vote)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın

1