Profil Backlink Nedir ve Ne İşe Yarar?

Profil backlink, site dışı SEO kapsamında kullandığımız backlink türlerinden biridir. Bu backlink türünü de sitemizin backlink ağına eklememiz gereken faydalı türlerden birisidir. Bugün sizlere bu backlink türü hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Profil Backlink Nedir?

Profil backlink, Off-Page SEO yani site dışı SEO kapsamında alınan bir backlink türüdür. Bu backlink türü platformlara kayıt olunarak profil sayfalarına bir link olarak alınır. Genelde profillerde bulunan web sitesi seçeneğiyle yada biyografi bölümünden link alınabilir.

Her profilli üyelik sunulan sitede alınamayacağı gibi farklı sitelerde de benzeri dizine eklenme seçeneğinin kapalı olması gibi durumlar söz konusu olabilir. Ek olarak alınan linklerin hemen hemen hepsi çıplak URL olarak alınır, anahtar kelimeye çıkış yapılmaz.

Profil Backlink Ne İşe Yarar?

Profil backlinkler Off-Page SEO tarafında sitemizin otoritesini arttırmak adına kullandığımız backlink türlerinden birisidir. Genelde daha link yapısına başlanmamış sitelerde otoriteyi belirli bir seviyeye getirmek adına kullanılır.

Sitemizdeki bütün SEO içeriklerine göz at: SEO Kategorisi

En etkili ilk 3 backlink yöntemi arasında bulunur ve sitelere olumlu yönde katkı sağlar. Direkt olarak anahtar kelimeye çıkış yapılamasa da URL bazında hedef anahtar kelimelerimize etkileri bulunmaktadır.

Ücretsiz Profil Backlink Örnekleri

Profil backlink almak istiyorsanız bunun için ücretsiz kaynaklardan birisi de Github web sitesidir.

  • Githuba yeni bir mail adresi ile kayıt oluyoruz.
  • Kayıt olduktan sonra mail doğrulamasını tamamlıyoruz.
  • Doğrulama sonrasında profil ayarlarımıza girip website bölümüne bağlantımızı yapıştırıyoruz.
  • Kaydedip public profilimize göz atıyoruz.

Bu şekilde sizde Github üzerinden profil backlink alabilmektesiniz. Ek olarak bu sitenin domain otoritesi, analiz araçlarından gelen verilere göre 80 puanın üzerindedir.

Uygun Fiyata Profesyonel Profil Backlink Hizmeti

Eğer ki profesyonel düzeyde bir profil backlink hizmeti almak istiyor iseniz sizler için uygun fiyatı ve kalitesiyle ilgimizi çeken şu hizmeti önerebiliriz.

İlgili bağlantı aracılığıyla profil backlink alımı yapabilir, sitenizin otoritesine artı değer katabilirsiniz. 🙂

Sonuç

Bu içeriğimizde sizlere profil backlink nedir, ne işe yarar konularına değindik ve ücretiz birkaç kaynak paylaştık.

5/5 - (2 votes)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın