MEB İnternet Engeli Kaldırma

MEB internet engeli kaldırma yöntemi ve sorunun sebepleri ile beraber hızlı bir şekilde sizlere çözüm sunmayı hedefliyoruz ilgili içeriğimizle beraber 🙂

MEB’in internet erişim engeli, KYK yurtları başta olmak üzere okullarda ve benzeri kurumlarda bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere internet hızından kesmeden, kolay bir şekilde MEB erişim engeli nasıl kaldırılır sorusunu yanıtlayacağız.

MEB İnternet Erişim Engeli Neden Var?

MEB internet erişim engeli, Milli Eğitim Bakanlığının öğrencilerinin ders dışında bilgisayar ve mobil cihazları amacı dışında kullanmaması adına eklenmiştir. Okul, resmi kurum ve KYK yurtları gibi yerlerde bu engel bulunmaktadır.

MEB İnternet Erişim Engeli Kaldırma
MEB İnternet Erişim Engeli Kaldırma

MEB internet engeli kaldırılabilir bir durumdadır. Bunun farklı pek çok çözümü bulunmaktadır. Şimdi sizlere okulda nasıl rahatça MEB erişim engeli kaldırma yöntemlerini uygulayabileceğinizi göstereceğiz.

Karadut, engeli aşmanızı önermez. Meraklısına nasıl yapılabileceğini göstermek adına yazılmıştır bu içerik.

MEB İnternet Erişim Engeli Kaldırma Yöntemleri

MEB internet engeli kaldırma mobil ve masaüstü cihazlarda çalışacak birkaç yöntemimiz bulunmakta. Bunları ikiye ayırarak sizlere sunacağız. Şimdi bakalım MEB erişim engeli nasıl kaldırılır?

MEB İnternet Engeli Kaldırma Mobil

MEB internet engelini telefonlarınızdan kaldırmak istiyorsanız bunun için yapabileceğiniz iki adet yöntem bulunmaktadır.

 • VPN uygulaması kullanmak
 • Mobil veriye geçmek
 • DNS kayıtlarınızı değiştirmek

VPN uygulaması kullanarak, MEB’in internet akışını başka kanallardan geçirebilir, engele takılmadan interneti kullanabilirsiniz. Eksi yönleri ise internet akışının başka kanallardan da geçiyor olması sebebiyle yavaşlığa yol açabilir.

VPN uygulamalarını MEB’in internetine bağlanmadan önce başka bir internet aracılığıyla indirip kurduktan sonra, MEB’in internetine bağlanıp aktive edin. İnternetinizi rahatça kullanabileceksiniz.

İlginizi çekebilir: Telegramda karşı tarafta ekli olduğumu nasıl anlarım?

MEB İnternet Engeli Kaldırma Bilgisayar

MEB internet erişim engelini masaüstü bilgisayar ve laptoplarınızdan kaldırmak için 2 farklı yöntemimiz var gene. Bu yöntemleri aşağıda listeledik ve açıkladık.

 • VPN uygulaması kullanmak
 • Telefonunuzun mobil verisini bilgisayara bağlamak

İlk seçeneğimiz mobil cihazlarda olduğu gibi bir VPN uygulaması kullanmak. Kullanabileceğiniz VPN uygulamaları için önerilerimizi aşağıda bulabilirsiniz.

İkinci seçeneğimiz olan mobil veriyi bilgisayara bağlamak konusuna gelirsek eğer ki. Telefonunuzun mobil verisini açtıktan sonra Hotspot (Bağlantı Noktası) ayarını açın. İlgili ayarı açtıktan sonra bağlantımızın adını ve şifresini belirtleyelim. Daha sonra bağlantıyı başlatalım.

MEB Erişim Engeli Kaldırma Mobil
MEB Erişim Engeli Kaldırma Mobil

İlgili ayarı açtıktan sonra laptop bilgisayarımızdan WiFi seçeneğini açarak internete bağlanabiliriz.

Masaüstü Bilgisayarlarda İnternet Engeli Nasıl Kaldırılır?

Masaüstü bilgisayarlarda gene telefonumuzdan mobil veriyi açalım. Sonrasında USB kablonuzu bilgisayarın UBS girişine ve telefonunuza bağlayarak veri aktarımı seçeneğini internet paylaşımına dönüştürebilirsiniz. İlgili videoda daha rahat bir şekilde anlayabileceğinizi umuyorum.

MEB Erişim Engeli Kaldırma VPN Programı Seçenekleri

MEB erişim engeli kaldırma programı olarak sizlere VPN seçeneklerini sunacağız. VPN uygulaması olarak mobilde şu programları kullanabilirsiniz:

 • Psiphon
 • Ice VPN
 • Your Freedom

Bilgisayarlarda erişim engelini kaldırmak için ise:

 • Freegate
 • Ultrasurf
 • Kaspersky VPN

Bilgisayarlarda VPN görevi gören tarayıcı eklentileri olarak:

 • ZenMate VPN
 • VPNHub
 • EasyHub

Bu VPN araçları sayesinde engellere takılmadan ilerleyebilirsiniz. Bazı VPN’ler çalışmayabilir veya fazla yavaşlatabilir hızınızı. Bu sebepten ötürü diğer bir VPN seçeneğini deneyebilirsiniz.

Oyna: PC Pes 2013 CD Key

MEB Engeli Nerelerde Var?

MEB erişim engeli okullarda, KYK yurtlarında ve Milli Eğitim’e bağlı olan resmi kuruluşlardaki fatih internet ağında bulunur. Bu ağ f@tih adıyla da karşımıza çıkabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde sizlere kullanıcıların Google ve Karadut üzerinde MEB internet engeli kaldırma konusunda en çok sordukları sorulara değindik.

İnternet Erişim Engeli Nasıl Kaldırılır?

İnternet erişim engeline takıldıysanız bir VPN aracılığıyla bu sorununuzu çözebilirsiniz. Bilgisayar kullanıyor iseniz tarayıcı eklentisi olarak sunulan VPN’ler mevcut

MEB Erişim Engeli Nedir?

MEB erişim engeli, okul ve KYK yurtları gibi kurumlarda öğrencilerin amacı dışında internet kullanımını önlemek adına yapılan bir engeldir.

MEB Tarafından Engellenen Sitelere Nasıl Girilir?

MEB tarafından engellenen sitelere giriş yapmak için farklı bir ülkeye ait IP adresi aracılığıyla bağlantı kuran VPN uygulamaları işinizi çözebilir.

Sonuç

MEB internet engeli kaldırma 2024 yılında daha da zor olsa da ilgili yazımızda sizlere bu engeli nasıl aşabileceğinizi anlattık. Yorumlarınızı aşağıda belirtirseniz yardımcı olmak isteriz 🙂

3.3/5 - (7 votes)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

“MEB İnternet Engeli Kaldırma” üzerine 4 yorum

 1. Merhaba hattimiza her ay yüklenen eba 8 Gb interneti eba dışında normal bir şekilde nasıl kullanabiliriz

  Yanıtla

Yorum yapın

1