Niche Nedir ve Niche Kelime Nasıl Bulunur?

Bu içeriğimizde niche nedir, ne demektir ve nasıl niche kelime bulunur konularına değiniyor olacağız. Günümüzde pek çok web sitesi bu konuya kafa yoruyor ve hem trafiğini hem Adsense kazancını kolay yoldan arttırıyor.

Niche Nedir?

Niche yani Türkçe olarak niş, çok dar bir alana hitap eden bir iş alanı, sektördür. Örneğin bebek eşyaları kelimesini baz alalım. Bu anahtar kelime oldukça yaygın bir kelimedir ve rekabeti çok fazladır. Şimdi bunu daraltmayı deneyelim. Örneğin bebek arabası olduğunu düşünelim. Şu anda pek çok ürünü ve hedef kitleyi elemiş olduk. Daha da daraltalım dersek bebek arabası için yastık şeklinde bir örnek verilebilir.

Anlayacağınız üzere niche aracılığıyla hedef kitlemizi olabildiğince daraltmayı hedefliyoruz. Bu sayede web sitelerimize daha fazla trafik ve kazanç çekebiliyoruz.

Niche Sektörlerin Faydaları Nelerdir?

Niche sektörlere girmenin, web sitelerimizi veya kendi işlerimizi niche alanlarda seçmemizin bazı faydaları bulunur. Niche sektörlere önem vermenin faydaları şu şekildedir:

  • Rekabet azdır, yükselmek kolaydır.
  • Web siteleri için hızlı bir şekilde yüksek trafikler çekilebilir.
  • Kazancı yüksektir. (Adsense ve B2C satış)

Düzgün niche seçimi yapmamak, uzun vadede yapılan SEO çalışmalarını boşa çıkartabileceği gibi gereksiz zaman ve para harcamanıza sebep olabilir.

Günümüzde pek çok işletme, web sitesi niche sektörlere yönelerek rekabetsiz ortamlarda hızlı bir şekilde gelişiyor, kazanç elde ediyorlar. Web sitelerini ele alırsak, niche kelimelere nasıl ulaşabileceğimiz konusuna değinelim.

Niche Kelime Nasıl Bulunur?

Niche anahtar kelime bulmak için kullanabileceğiniz bazı araçlar bulunmakta. Bu araçlar günümüzde ücretli olsa da ücretsiz deneme sürümlerinden ve hesabını kullanıp satmak isteyen insanlardan faydalanabilirsiniz. Bu araçlar ise şu şekildedir:

  • Semrush
  • Ahrefs
  • Keywordtool.io

İlgili araçları kullanarak niche anahtar kelimeler bulabilirsiniz. Fakat bu araçların nasıl kullanılacağına dair size yol göstereceğini umduğumuz bir Udemy eğitimi hazırladık.

Bu içerikten gelen arkadaşlara özel olarak indirimli bir bağlantı bırakıyoruz: Niche Keyword Bulma Eğitimi. İlgili bağlantı üzerinden eğitime ulaşabilir, niche anahtar kelimeleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Niche anahtar kelime bulma eğitimi videosu

Sonuç

Bu içeriğimizde sizlere niche nedir, faydaları nelerdir ve niche anahtar kelimeleri nasıl bulabileceğimiz konularına değindik.

5/5 - (2 votes)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın

1