GSB & KYK WiFi Çıkış (Detaylı Anlatım) – 2024

GSB WiFi (KYK WiFi olarakta bilinir.) ağından çıkış yapmak çoğu kişi için bir dert haline geldi. Bu içeriğimizde bu WiFi ağından nasıl çıkış yapabilirsiniz, tekrar nasıl giriş yapabilirsiniz gibi konulara değineceğiz.

GSB WiFi Nedir, Ne İşe Yarar?

GSB yada diğer adıyla KYK WiFi, Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndaki öğrencilerin ücretsiz olarak faydalanabilecekleri bir WiFi ağıdır. Fakat pek çok öğrenci bu WiFi ağının yavaşlığından ve sorunlarından şikayet etmektedir.

GSB WiFi Çıkış Nasıl Yapılır?

GSB WiFi ağından çıkış yapmak için öncelikle GSB’nin ağına bağlı olduğunuzdan emin olun. Farklı bir ağa bağlıysanız yada mobil veri kullanıyorsanız o esnada çıkış yapamazsınız. Ağa bağlandıktan sonra GSB’nin resmi web sitesini ziyaret edin.

GSB’den çıkış yapmak için “Ağı Unut” demeniz yeterli olmayabilir. Bu sebepten ötürü GSB’nin web sitesini ziyaret ettikten sonra karşınıza gelen “Doğrulama Sayfası” içerisinde bulunan “Çıkış” butonuna basarak çıkış yapabilirsiniz.

Çıkış işlemini tamamlayamasanız bile sistem sizi 6-8 saatten sonra dışarı atacaktır.

GSB WiFi Çıkış Ekranı
GSB WiFi Çıkış Ekranı

Fakat bu süreçte yaşayabileceğiniz bazı sorunlar var. Öncelikle aşağıdaki maddeleri doğru bir şekilde uyguladığınızdan emin olun:

MaddeYapıldı mı?
Farklı bir ağa bağlı olmadığınızdan emin olun. Mobil veri ve Bluetooth’u kapatın.
Çıkış sorunu yaşıyorsanız şifrenizi sıfırlayıp tekrar deneyin.
Bağlantı problemleriniz için WiFi ayarlarınızı sıfırlayıp sertifika yüklemesi yapın.
Takılmalar ve benzeri sorunlarda “Durdur” butonuna basıp tekrar deneyin.

Bu maddeleri uygulayarak kolaylıkla GSB ağından çıkışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Olası yeni sorunlar için içeriğimizi sürekli güncel tutacağız.

GSB WiFi Çıkış Ekranı Gelmiyor Sorunu Çözümü

GSB WiFi çıkış ekranı gelmiyor ise öncelikle GSB’nin ağına bağlı olduğunuzdan emin olun. Mobil veri yada farklı bir WiFi ağına bağlıysanız GSB’ye ulaşamazsınız. Kontrolleri sağlayıp tekrar deneyin. Harici olarak şu videolu anlatım işinize yarayabilir:

GSB WiFi Giriş Nasıl Yapılır?

GSB WiFi ağına giriş yapabilmek için öncelikle mobil veri yerine WiFi kullandığınızdan emin olun. Daha sonrasında GSB’nin WiFi giriş adresine tıklayın. Daha önceden belirlenmiş bilgileriniz ile GSB ekranından WiFi girişinizi yapabilirsiniz.

GSB WiFi Giriş Ekranı
GSB WiFi Giriş Ekranı

Bu şekilde hızlıca GSB WiFi ağına bağlanabilirsiniz. Ek olarak şu videodan uygulamalı bir anlatıma ulaşabilirsiniz:

GSB WiFi giriş videosu

GSB WiFi Giriş Ekranında Kullanıcı Aktif Değil Sorunu Çözümü

GSB WiFi giriş ekranında eğer Kullanıcı Aktif Değil şeklinde bir hata mesajı alıyorsanız bunun iki farklı sebebi olabilir.

  • Aylık kullanım kotanız dolmuş olabilir.
  • Yeni bir üyelik açmış olabilirsiniz.

Yeni yapılan kayıtlarda kimi zaman Kullanıcı Aktif Değil sorunu ile karşılaşılmaktadır. Bu durumlarda KYK yurt idaresi ile görüşerek sorununuzu çözebilirsiniz. Aylık kullanım kotaları kaldırılamamaktadır fakat ay sonu bu kota sıfırlanmaktadır.

Sıradaki içeriğimiz: MEB Engeli Kaldırma

GSB WiFi Giriş Hakkınızı Doldurdunuz Hatası Çözümü

GSB WiFi ağına giriş yapmaya çalıştığınız zaman Giriş Hakkınızı Doldurdunuz hatasıyla karşılaşıyorsanız aynı ağa birden fazla cihaz ile bağlanmaya çalışıyor olabilirsiniz. Daha önceden bağlanmış olduğunuz cihazlarınızdan çıkış sağlayarak sorunu çözebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde öğrencilerimizin GSB yada diğer adıyla KYK WiFi ağı hakkında sorduğu soruları ve cevaplarını derledik. Düzenli olarak bu soruları cevaplamaya özen gösteriyoruz. Yorum yapmanız takdirinde sizlere de destek sunmak isteriz. 🙂

GSB WiFi Her Ay mı?

GSB WiFi kotası her ayın başında sıfırlanmaktadır. Kotanız ise aynı ayın son günü 23:59’da bitmektedir.

GSB WiFi İzleniyor mu?

Evet, GSB WiFi ağına bağlanan kişiler uzmanlara göre haberleşme özgürlüğünü ihlal eder biçimde kayıt altına alınabilir, izlenebilir.

Sonuç

Bu içeriğimizde GSB ve KYK WiFi giriş ve çıkış nasıl yapılır, bu süreçte insanların yaşadığı sorunlara da değinerek kapsamlı, detaylı bir içerik sunduk. 🙂

5/5 - (2 votes)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın

1