Valorant Maç Geçmişi İstatistikleri ✔️ Analiz Etme 2024

Bugün sizlere Valorant maç geçmişi izleme ve analiz etmeye dair bilgilerde, nasıl ve hangi araçları kullanacağınızı anlatıyor olacağız. Pek çok Valorant maç geçmişine bakma sitesi mevcut bize ise sizlere bunlardan en güvenilir ve ideal olanlarını anlatacağız.

Valorant Maç Geçmişi Nasıl Analiz Edilir?

Valorant maç geçmişi istatistikleri analiz ederek oyundaki performansımızı, takımımızı ve oynayış biçimimizi ortaya çıkartabiliriz. Eksik alanlarımıza yoğunlaşıp oyundaki performansımızı yukarı taşıyabiliriz.

Valorant oyunu için maç geçmişi analiz etmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Maç geçmişi sayfasına gidin ve istediğiniz maça tıklayın.
 2. Maç detayları sayfasında, oynadığınız maçın detaylarını görüntüleyin. Bu detaylar arasında skor, kazanılan raundlar, kullandığınız silahlar ve kullandığınız yetenekler gibi bilgiler yer alır.
 3. Maç detayları sayfasında, “Performans” sekmesine tıklayın. Bu sekmede, oynadığınız maç sırasında yaptığınız atışların istatistiklerine ulaşabilirsiniz. Bu istatistikler arasında, atış yüzdesi, vurduğunuz hedeflerin sayısı ve öldürdüğünüz oyuncuların sayısı gibi bilgiler yer alır.
 4. Maç detayları sayfasında, “Hareketler” sekmesine tıklayın. Bu sekmede, oynadığınız maç sırasında yaptığınız hareketlerin istatistiklerine ulaşabilirsiniz. Bu istatistikler arasında, kaç metre yürüdüğünüz, kaç metre koştuğunuz ve kaç metre zıpladığınız gibi bilgiler yer alır.

Bu adımları izleyerek, Valorant oyununda oynadığınız maçların detaylarını inceleyebilir ve performansınızı değerlendirebilirsiniz. Bu sayede, nerede daha iyi olduğunuzu ve nerede daha iyi olmanız gerektiğini anlayarak, oyun performansınızı iyileştirme imkanına sahip olursunuz.

Örneğin hangi haritalarda nasıl performans gösterdiğiniz, hangi haritalarda hangi takım arkadaşlarıyla daha iyi oynadığınız gibi pek çok istatistiği görerek ekibinizle yada bireysel oyunlarınızda performansınızı arttırabilirsiniz.

Valorant Maç Geçmişi Görüntüleme 2024

Valorant maç geçmişi görüntülemek için öncelikle oyunu açıyoruz ve ana sayfada bulunan Kariyer sekmesine giriyoruz. Bu sekmede oynamış olduğumuz son maçları ve bu maçlara dair takımımızın, rakibimizin istatistiklerine ulaşabiliyoruz.

Valorant oyunu için maç geçmişi görüntülemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Valorant oyununu açın ve ana menüye gidin.
 2. Sağ üst köşedeki “Oyuncu” sekmesine tıklayın.
 3. “Oyuncu Profili” sekmesini seçin.
 4. “Maç Geçmişi” sekmesine tıklayın.

Bu adımları takip ederek, Valorant oyununda oynadığınız geçmiş maçları görüntüleyebilirsiniz. Maç geçmişi sayfasında, oynadığınız maçların detaylarını görüntüleyebilir ve istediğiniz maçı seçerek o maça ait detaylara ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, maç geçmişi sayfasında filtreleme seçeneklerini kullanarak, belirli tarihler arasında oynadığınız maçları veya belirli bir takımı seçerek oynadığınız maçları görüntüleyebilirsiniz.

Valorant Programsız Maç Geçmişi Görüntüleme
Valorant Programsız Maç Geçmişi Görüntüleme

Bunların haricinde daha kapsamlı olarak farklı Valorant maç geçmişine bakma sitesi seçenekleriyle daha detaylı analiz edebilirsiniz. Bu araçlar ise şu şekildedir:

 • Blitz
 • Tracker GG

Bu iki aracı kullanarak sizlerde maç geçmişinize farklı bir perspektiften daha detaylı şekilde bakabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: PES 2013 CD Key Ücretsiz

✅ Programlı Maç Geçmişi GörüntülemeBlitz
✅ Web Üzerinden Geçmişi GörüntülemeTracker GG
✅ Valorant İçinden Geçmişi GörüntülemeValorant Kariyer Sayfası

Valorant Maç Geçmişi Blitz

Blitz web sitesi üzerinden maç geçmişi görüntüleme dahil olmak üzere Valorant ve League of Legends gibi popüler oyunlarda analiz yapmanıza yarayacak bilgilere erişebilirsiniz.

Blitz’in web sitesi: Tıkla Git

Blitz Maç Geçmişi
Blitz Maç Geçmişi

Aynı zamanda masaüstü için olan uygulamasına da göz atabilirsiniz.

Valorant Tracker GG Maç Geçmişi İzleme

Tracker GG üzerinden Valorant’ta ülke bazlı sıralamalara bakarak dünyada veya ülkenizde kaçıncı sırada olduğunuza bakmak gibi ekstra özellikleri bulunmaktadır. Bunun sayesinde kaç kişiden daha iyi olduğunuz, daha ne kadar yolunuzun olduğu ve benzeri verilere ulaşabilirsiniz.

Oyuncu ID’nizi girerek örneğin Karadut#1013 gibi arama yapmanız yeterlidir ne kadar geçmişiniz var ise hepsi önünüze serilecektir.

Tracker GG web sitesi: Tıkla Git

Tracker Maç Geçmişi
Tracker Maç Geçmişi

Aynı zamanda masaüstü için olan uygulamasına da göz atabilirsiniz.

Valorant Tracker Ne Demek?

Valorant tracker, Tracker.gg analiz aracıyla karıştırılabiliyor. Aslında Tracker.gg’de bir tracker sitesi ve ismini buradan almakta. Tracker araçları, valorant yada çeşitli oyunlarda analizler yapmanızı sağlayan takip araçlarıdır.

İlginizi çekebilir: MEB İnternet Engeli Kaldırma 2022

Valorant Satın Alma Geçmişi Nasıl Bakılır?

Maç geçmişini bir kenara bırakırsak Valorant satın alma geçmişi için Valorant’ın bizzat kendisinin sunduğu satın alma geçmişi sayfasına ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak geçmişinize ulaşabilirsiniz.

 • Öncelikle şu bağlantıya tıklayın.
 • Hesabınıza giriş yapılmadıysa öncelikle hesabınıza giriş yapın.
 • “Satın Alma Geçmişimi Göster” butonuna tıklayın.
 • Belirli bir yüklenme sürecinin ardından kapsamlı bir tabloyla karşılacaksınız.

Açılan tabloda Valorant satın alma geçmişinize ulaşabilirsiniz. Bu tablo üzerinde sırasıyla tarih, VALORANT Puanları (VP), ödeme yöntemi ve miktar bilgisi bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde sizlere Valorant maç geçmişi 2024 istatistikleri ile ilişkin sorduğunuz soruları derledik 🙂

Valorant kaç maç attığını görme?

Tracker GG üzerinden Valorant’ta toplamda kaç maç oynamış olduğunuzu görüntüleyebilirsiniz.

Valorant Tracker Ban Sebebi mi?

Sanılanın aksine Tracker GG ve Blitz servislerinde ban riski bulunmamaktadır çünkü oyuna ekstra bir müdahale yapılmaz.

Valorant kariyer nasıl gizlenir?

Valorant’a giriş yaptıktan sonra Oynat sekmesine girip Özel Oyun ve sonrasında Seçenekler bölümüne gelelim. Maç geçmişini gizlemek için AÇIK butonuna basmanız yeterlidir.

Sonuç

Bu içeriğimizde sizlere Valorant geçmişiniz ve geçmişinize yönelik Valorant profil analiz etme gibi yöntemlere değindik. Umuyoruz ilginizi çeken güzel bir içerik sunabilmişizdir. 🙂

5/5 - (3 votes)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın

1