Pinterest Mesaj Silme ve Gizleme Nasıl Yapılır?

Pinterest mesaj silme tuşunu sizde mi bulamadınız? Günümüzün popülerleşen sosyal medyasında kendisine sağlam bir yer edinen Pinterest uygulamasında mesajları silmek olması gerekenden ne yazık ki daha zor. Aslında mümkün değil.

Pinterest üzerinde kalıcı olarak mesaj silme fonksiyonu bulunmaz. Bunun yerine Pinterest mesaj gizleme imkanımız bulunmaktadır 🙂

Pinterest Mesaj Silme / Gizleme

Gelelim Pinterest mesaj silme konusuna yani mesajlarımızı gizlemeye. İlk olarak mesaj kutunuza girmeniz gerekmekte. Mesaj kutunuza girdikten sonra mesajını gizlemek istediğiniz kişinin üzerine gelin ve çarpı işaretine dokunun.

Pinterest Mesaj Gizleme Nasıl Yapılır
Pinterest Mesaj Gizleme Nasıl Yapılır

Eğer mobil bir cihaz kullanıyorsanız mesaj kutunuza girdikten sonra kullanıcının üstüne basılı tutup sil butonuna basmanız yeterlidir. Daha detaylı anlatımını ise içeriğin devamında yaptık sizler için.

Mesaj silme yöntemleri ise cihazdan cihaza göre değişiklik göstermektedir:

  • Pinterest bilgisayardan mesaj silme
  • Pinterest mobilden mesaj silme

Pinterest Mesajları Bilgisayardan Nasıl Silinir?

Pinterest mesajlarını bilgisayardan silmek için tarayıcınız üzerinden Pinterest’e giriş yapıp mesaj kutunuza girmeniz gerekmekte. Sonraki süreçte mesajları silmek, gizlemek istediğiniz kişinin yanındaki çarpı işaretine basarak bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kıbrıs Kumarhane Giriş Yaşı

Pinterest Mesajları Mobilden Nasıl Silinir?

Pinterest mesaj silme mobil cihazlarda nasıl yapılır dediğimiz vakit öncelikle uygulamamıza giriş yapıp mesajlar bölümüne gidiyoruz. Sonrasında silmek istediğiniz mesaj balonuna basılı tutun (ortalama 3 saniye). Daha sonrasında sil butonuna tıklamanız yeterlidir.

Pinterest Gelen Bildirimler Nasıl Silinir?

Pinterest’teki bildirimlerinizi silmek, kapatmak için öncelikle ayarlara giriş yapın sonra aşağıdaki yolu izleyin.

  • Bildirimler’e giriş yapın
  • Düzenle seçeneğine tıklayın
  • İstediğiniz bildirimleri yada tümünü kapatın
  • Sayfanın üst kısmından bitti butonuna basın

Bu şekilde Pinterest bildirimlerinden kurtulabilirsiniz 🙂

Sıkça Sorulan Sorular

Pinterest mesaj silme ve gönderilen mesajları gizleme konusunda kullanıcılarımızın sıklıkla sormuş olduğu sorular işte karşınızda.

Bütün Trend içeriklerimiz: Trend Kategorisi

Pinterest’de Mesajlaşma Var mı?

Pinterest üzerinde dilediğiniz gibi mesajlaşabilir, pin ve pano gönderimi yapabilirsiniz arkadaşlarınıza.

Pinterest’te Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Sizi engellediğini düşündüğünüz kişiyi takip etmeye yada pinleriyle etkileşime girmeye çalıştığınızda bir uyarı alıyor iseniz o kişi tarafından engellenmişsiniz demektir.

Pinterest Üyelik ücretli mi?

Pinterest üzerinde ücretli bir üyelik yada abonelik durumu yoktur, tamamen ücretsizdir.

Sonuç

Bu makalemizde sizlere Pinterest mesaj silme, gizleme, gelen bildirimleri silme ve benzeri konulara değindik. Umuyoruz ilginizi çeken güzel bir içerik olmuştur 🙂

4/5 - (4 votes)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın

1