Perebron Ne İşe Yarar & Fiyatı ve Etkisi

Perebron (oksolamin) ilacını kullanmayı düşünen arkadaşların öncelikle Perebron ne işe yarar sorusunu cevaplandırması gerekiyor. Bu hususta sizlere bu ilacın neye iyi geldiğini, nasıl kullanılacağını, fiyatını ve etkisini anlatıyor olacağız. 🙂

Perebron ilacını doktor tavsiyesi olmadan kullanmanızı önermemekteyiz.

Perebron Ne İşe Yarar, Neden Kullanılır?

Perebron, öksürük ilacı olarak kullanılmakla beraber öksürüğe sebep olan iltihaptan da kurtulmanıza katkıda bulunur. Ağrı ve ateşi büyük oranda dindirir ve rahatlamaya sebep olur.

Perebron içerisinde bulunan oksolamin fosfat, bir ilaç etken maddesidir ve idrar yolu enfeksiyonları gibi bazı bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Oksolamin fosfat, bir antibiyotik olarak çalışır ve özellikle gram-negatif bakterilere karşı etkilidir.

Perebron şurup görseli
Perebron şurup görseli

Bununla beraber soğuk algınlığı, grip, bronşit gibi hastalıkların tedavisinde de aktif olarak kullanılmaktadır. Vücuttaki balgamı yumuşatarak öksürük aracılığıyla atılmasını kolaylaştırır.

Meraklısına: Yanlışlıkla fazla tansiyon ilacı içmek

Perebron Şurup Ne İşe Yarar?

Perebron şurup ne işe yarar, Perebron ilacının şurup halindeki halidir. İçimi daha kolay olması sebebiyle Perebron pek çok kişi tarafından şurup halinde alınır.

 • Balgamın sulandırılması ve eritilmesiyle öksürük kesilir.
 • Öksürük refleksi azaltılır.
 • Solunum yollarındaki mukozal iltihapların (yangı, tahriş, ağrı, ateş) tedavisinde etkilidir.
 • Soğuk algınlığı gibi hastalıkların yardımcı tedavisi olarak kullanılır.
 • Grip, nezle, faranjit, bronşit, trakeit ve bronkopnömoni gibi solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde de kullanılır.

Perebron Neye İyi Gelir?

Perebron ilacı öksürük ve soğuk algınlıklarına iyi gelmektedir. Bunun haricinde ağrı ve ateş sorunlarında da büyük oranda destek olmaktadır.

Perebron ne işe yarar sorusunu cevaplamıştık ancak neye iyi gelir dediğimiz zaman listemiz aslında baya büyüyor.

 • Bronşit
 • Ağrı
 • Ateş
 • Soğuk algınlığı
 • Nefes darlığı
 • Öksürük

Ve benzeri pek çok hastalıkta tedavi aracı olarak kullanılmaktadır.

Perebron Nasıl Kullanılır?

Perebron’u kullanmadan önce mide sıkıntılarını önlemek amacıyla tok karna yemekten sonra tüketilmelidir. İlacın en büyük yan etkisi ağız ve çevresinde kısa süreli his kaybına yol açabilmesidir. Bunun dışında yan etkileri oldukça azdır.

Doktorunuz kontrolünde ilacı tükettikten sonra alerjik bir reaksiyon gösterme ihtimaliniz mevcuttur. Bu durumda doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Perebron Yan Etkileri Nelerdir?

Perebron’un kritik denilebilecek bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat kullanacak kişilerin her halükarda bir doktor onayı alarak bu konu hakkında bilgilenmeleri gerekir. Perebron’un yan etkileri şu şekildedir:

 • Ağızda his kaybı
 • Aç karnına tüketilirse midede bulantı, kusma ve yanma
 • Çocuklarda nadiren göz yanılsamaları oluşturabilir.

Bu yan etkilerden en sık karşılaşılanı ağızda his kaybı yaşanmasıdır. Bununla beraber midesinde hassasiyeti bulunan kişilerde midelerinde bulantı veya yanma hissedebilirler.

Perebron Fiyatı Kaç TL

Öksürük ilacı olan Perebron fiyatı 2022 senesinde yani günümüzde 50mg/5 ml 120 ml olacak şekilde 37.20 TL’dir.

İlginizi çekebilir: Debridat kullananların yorumları

Perebron Öksürük Şurubu Fiyatı Kaç TL

Perebron öksürük şurubu fiyatı 2022’de 35-42 TL bandında değişiklik göstermektedir. Şurup olması sayesinde tüketimi ve sindirimi hap ilaçlara nazaran daha kolaydır.

Perebron Şurup Kaç Yaş İçin Kullanılır?

Perebron şurup çocuğa verilir mi? Kaç yaş için kullanılabilir? Perebron ilacı öksürük sorunu yaşayan çocuklarda 6 yaş ve üzerinde kullanılması gerekmektedir.

Doktor onayı olması takdirinde 2 yaş ve üzeri çocuklarda da kullanılabildiği gözlemlenmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Perebron ne işe yarar sorusuna ilişkin diğer soruları derledik ve cevaplandırdık.

Perebron Öksürüğü Arttırır mı?

Aksine Perebron yani oksolamin öksürüğü keser ve sorunları giderir. Perebron ne işe yarar başlığından tamamına bakabilirsiniz.

Perebron Öksürüğü Keser mi?

Perebron öksürüğü kesmekle kalmaz bununla beraber öksürüğe sebep olan iltihaplanma ve benzeri nedenlere de çözüm olur.

Perebron Hangi Tedavide Kullanılır?

Solunum sıkıntıları ve soluk algınlığı alanında kullanılan Perebron, ateş ve ağrılara da iyi gelmektedir.

Sonuç

Bu içeriğimizde sizlere Perebron ne işe yarar, nelere iyi gelir, fiyatı nedir, nasıl kullanılmalıdır ve buna ilişkin pek çok konuya değindik. Umuyoruz hastalığınız kısa sürede iyileşir. <3

5/5 - (5 votes)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın

1