Martı Nasıl Şarj Olur? Yeni Nesil Scooterlar 🛴

Martı nasıl şarj olur sorusu aklınızın bir kenarında her zaman duruyor değil mi? Güneş enerjisi mi yoksa şarj istasyonları mı var gibi değişik sorular bulabiliyoruz. Bu içeriğimizde sizlere Martı scooterlarının nasıl şarj olduklarını anlatacağız.

Martı, günümüz teknolojisinde ulaşım alanında çözümler sunan yenilikçi bir markadır. Markanın ön planda scooter olmak üzere motor gibi çeşitli ulaşım araçları bulunur. Şimdi bakalım Martı nasıl şarj oluyor?

Scooter Martı Nasıl Şarj Olur? 🔋

Sizleri daha fazla bekletmeden direkt olarak Martı nasıl şarj olur sorusuna değinelim. Aslında burada muhtemelen beklediğiniz gibi aşırı teknolojik çözümler bulunmuyor.

Martı scooterları bizzat görevli kişiler tarafından batarya değişikliği ile değiştiriliyor. Genellikle akşam vardiyalı çalışan bu görevliler martının kendi araçlarıyla beraber yanlarında pek çok bataryayla beraber gezmekte ve scooterın bataryasını değiştirerek şarjını yenilemektedir.

Aynı şekilde bu görevli arkadaşlar harap olmuş Martıları toplama görevi de üstlenmekteler.

Batarya değişiminden sonra eski bataryalar Martı şarj değişimi işlemleri için tekrardan şarj edilmek üzere götürülüyor.

Martı Nasıl Şarj Olur

Martı Şarjı Biterse Ne Olur?

Martı scooterlarının şarjı %20’nin altına indikten sonra belirli aralıklarla scooterdan uyarı almaya başlarsınız. Martı scooterının şarjı bitmesi durumunda telefonunuzla Martının bağlantısı kopacak ancak ücretlendirme devam edecektir.

Kullandığınız Martı’nın şarjı bittiyse scooterı sürükleyerek bir direğe kitlemeli ve fotoğrafını çekmelisiniz. Aksi takdirde beklediğiniz süre de hesap tutarına yansıyacaktır.

İlginizi çekebilir: Varım Bira Alkol Oranı

%100 Şarjlı Martı Ne Kadar Gider?

Martı scooterlarının şarjları kullandığınız nesil scootera göre değişmektedir. 3 farklı Martı scooter tipi bulunmaktadır. Eski tip Martılar hem daha yavaş, daha kontrolü kötü ve hız ile pil değerlerini gösteren ekranları bulunmamakta.

Martı scooterlarını en fazla 24 saat boyunca kullanabilirsiniz. Bu süre sonrasında kullanıma devam edemezsiniz süre aşımına uğrarsınız.

Martı Sürerken Telefonun Şarjı Biterse Ne Olur? 📱

Martı scooterlarını sürerken telefonunuzun şarjı %10’un üzerinde olmalıdır aksi takdirde sürüş yapamazsınız. Martı scooterını sürerken telefonunuzun şarjı biterse eğer telefonunuzla Martı arasındaki bağlantı kopar ancak ücretlendirme devam eder.

Martı Şarjı Biterse Nolur
Martı Şarjı Biterse Nolur

Bu sebepten ötürü Martı sürüşü yaparken telefonunuzun şarjı bitmesi durumunda Martıyı hızlıca kilitleyin. Telefonunuzu şarj edin ve Martı müşteri hizmetlerini herhangi bir telefondan arayarak (0 (850) 308 34 19) derdinizi anlatın ve sürüşün bitirilmesini talep edin.

Oku: Payoneer 50 dolar altı para çekme

Martı İçin Şarjın Kaç Olması Lazım?

Martı sürüşü yapabilmeniz için telefonunuzun şarjının %20-30 civarında olması önerilir. Çünkü %10 ve altındaki şarj miktarında martı sürüşü yapamamaktasınız. Bununla beraber scooterın şarjı ise yolculuğunuza bağlı olarak değişse de bizim önerimiz süreceğiniz dakikanın 3 katı kadar en az şarj olması araçta.

Martı’nın Alternatifleri

Martı araçları günümüzde bir kahve fiyatına endeksli olsa da daha ucuz alternatifleri de doğal olarak mevcut. Dönem dönem yapılan kampanyalar, kuponlar yada zamlar ile bu fiyatlar da değişiklik göstermektedir. İşte Martı’nın rakipleri ve alternatifleri:

  • Binbin
  • Beam
  • Hop

Sıkça Sorulan Sorular

Kullanıcılarımızın Karadut ve Google üzerinde Martı nasıl şarj olur ve benzeri konularda en çok sordukları soruları derledik.

Şarjı Biten Martı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Hukuki olarak ceza yiyebilirsiniz ve borcunuz ödenene kadar Martı sürüşü yapamazsınız.

Martı Şarjı Ne Kadar Gider?

Martı şarjı 24 saate kadar gidebilir ancak kullanım hızınız ve benzeri unsurlar bunu etkilemektedir. 24 saatten daha uzun süreli Martı sürüşleri yapılamaz.

Martı Şarjı Biterse Ne Olur?

Ücretlendirme bu süreçte devam eder bu yüzden Martı’yı kilitledikten sonra fotoğrafını çekip göndermeniz ve yeni bir scooter’a geçmeniz gerekebilir.

Sonuç

Bu içeriğimizde sizlere Martı nasıl şarj olur konusundan başlayarak Martı hakkında ve Martı scooterlarını sürerken yaşanabilecek sorunlara, çözümlere değindik.

Umuyoruz beğendiğiniz bir içerik olmuştur. Yorumlarınızı esirgemeyin 🙂

5/5 - (2 votes)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın

1