Evde Kullanılmayan Kitapları Nereye Satabilirim?

Günümüz ekonomisinde kitap okurların kullanılmayan kitapları nereye satabilirim merakını gidermek adına bu içeriği kaleme almaya karar verdik. Elinizdeki kitapların ne kadar edeceği, nerelerde ne kadara satabileceğiniz gibi konulara değineceğiz.

Kullanılmayan Kitapları Nereye Satabilirim?

Kullanılmayan kitapları nereye satabilirim dediğimizde cevap olarak başta gelen bir kaç yer bulunmaktadır. Bu seçeneklerin hepsinin kendisine göre kazancı daha fazla olmakla birlikte kitaptan kitaba göre değişiklikler tabii ki olur.

Satacağınız kitabın ağırlığı, sayfa sayısı ve popülerliği fiyatını direkt olarak etkilemektedir. Bununla beraber okuma kitaplarına nazaran test kitapları daha çok para edebilir. Okuma kitaplarının ortalama satış fiyatları ise:

Letgo15-60 TL arası
Sahafcılar2-15 TL arası
NadirKitap20-65 TL arası
GittiGidiyor15-50 TL arası

Ortalama olarak bu yerlerde kitaplar bu fiyat bandında satılmaktadır. Araştırıp zorluklarına, sürece ve benzeri seçeneklere bakarak kendi kararınızı vermeniz en sağlıklısı olacaktır.

Evde kullanılmayan kitaplarla ne yapılabilir?
Evde kullanılmayan kitaplarla ne yapılabilir?

Çoğu sahaf kitapları kilo hesabıyla alır yani kitabın türü, sayfası fark etmeksizin kilosu ile bu fiyat çarpılır. Günümüzde bu fiyat ortalama 5 TL’dir.

Kullanılmayan Kitapları Nereye Verebilirim?

Kullanılmayan kitapları okulunuzun, dershanenizin yada ilçenizin kütüphanesine vererek katkı sağlayabilirsiniz. Veyahut çevrenizdeki dostlarınıza, tanıdıklarınıza hediye amaçlı kitap dağıtabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Uno boş kart fikirleri

kiloyla Kitap Satmak Karlı mı?

Toplu şekilde kitaplarınızı tek tek satmaktan ziyade kiloyla kitap satmak vakitten kazandırabilir ancak günümüzde sahaf ve kitap alım satımıyla uğraşan kişiler kilo bazlı alımlarda tatmin edici miktarlar ödemiyorlar.

Ortalama olarak 1 kg kitaba 2 TL civarında bir para tekabül etmekte. Bu sebepten ötürü eğer ki vaktiniz varsa daha yüksek fiyatlara adet başına satış yapabilirsiniz.

Eski kitaplar nasıl değerlendirilir?

Eski kitapları değerlendirmek pek çoğumuzun yapmadığı etkili bir yöntemdir. Değerlendirme hususunda ise kitabı tekrar okuyup bilgi tazelemek yada kitabı satmak bize iki şekilde de kazanç sağlar.

Bununla beraber kitaplarınızı takasla değiş tokuş ederek okumak istediğiniz diğer kitaplara da erişim sağlayabilirsiniz.

Eskimiş kitaplar
Eskimiş kitaplar

Oku: 50 bin TL rakamla nasıl yazılır?

Sıkça Sorulan Sorular

Bu kısımda kullanıcıların kullanılmayan kitapları nereye satabilirim sorusuna ilişkin benzeri soruları derledik, cevapladık.

Evdeki kitapları nereye satabilirim?

Sahafcılar başta olmak üzere ikinci el web siteleri üzerinden ilan yayınlayarak satış gerçekleştirebilirsiniz.

Internet üzerinden kitap satışı nasıl yapılır?

NadirKitap ve Letgo gibi platformlar üzerinden kitap satışı yaparak gelir elde edilebilir. Bununla beraber bazı kitap satış sitelerinde vergi mükellefi olmanız şartı bulunur.

E kitap nasıl satarım?

E-kitabınızı PDF formatında hazırladıktan sonra kişisel web siteniz üzerinden sergileyebilir, satışını yapabilirsiniz. Ancak uzun soluklu bir reklam çalışması istemektedir.

Sonuç

Bu içeriğimizde sizlere kullanılmayan kitapları nereye satabilirim ve kitapları nasıl değerlendirebilirim konularına değindik. Umuyoruz ilginizi çeken bir içerik olmuştur. 🙂

3/5 - (2 votes)

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın

1