Fullmetal Alchemist İzleme Sırası – En İdeal Sıralama

Son yıllarda anime dünyası pek çok kaliteli eser ile karşımıza çıkmıştır. Hiç şüphesiz Fullmetal Alchemist bu serilerden bir tanesi olarak dikkatleri üzerinde toplar. Hiromu Arakawa’nın aynı isme sahip mangasından uyarlanan Fullmetal Alchemist serisi farklı şekillerde ilerlemektedir. Genel olarak eserlerin yıllara bağı olarak izlenme sırası tavsiye edilir. Hayran önerileri, hem manga okuyucuları hem de karakterlerin doğru şekilde tanınması açısından önem arz eder.

Yalnız anime izleyicilerinde karakterlerin doğru tanınması kadar, evrenin analizinin yapılması da son derece önemli olabilir. Aşağıda pek çok okuyucu/izleyici tarafından önerilen izlenme sırasına yer verilmiştir. Fullmetal Alchemist ile ilgili ilginç bir şekilde bizim size yer verdiğimizin tersine bir izleme sıralaması da önerilebilir. Bu biraz da sizin mangalarla ne kadar haşır neşir olduğunuza bağlı olarak değişiklik gösterir. Aşağıda yer verilen sıralama karakterlerin ve evrenin daha yakından tanınması için önerilen sıralamadır:

Fullmetal Alchemist (2003)

Mangası tamamlanmadan yayına alınan bir eser (seri) olarak bilinir. Bu sebeple, manga tamamlanmadığı için ilerleyen süreçte kendi sonunu belirlemiştir. Hem okuyucuların daha farklı bir sona göz atmaları için, hem de izleyicilerin sonradan mangaya geçmeleri için son derece mantıklı bir seçim olarak kabul edilir. İlk olarak 51 farklı bölümden oluşsa da, ana hikayenin son derece başarılı bir şekilde işlenmiş olması nedeniyle önerilmektedir.

Pek çok okuyucu tarafından manganın bile değinmediği bir takım motivasyonlara ve ana karakterlerin hikayelerine yoğunlaşması nedeniyle tavsiye edilmektedir. Fullmetal Alchemist karanlık bir atmosferde son derece büyüleyici bir yolculuğa çıkmanıza önayak olur.

Fullmetal Alchemist: The Conqueror of Shamballa (2005)

Manga serisinin sona ermesiyle birlikte ortaya çıkan bir filmdir. Bu film serinin manganın orijinal sonu ile bitmektedir. Aynı zamanda her ne kadar süre olarak çok daha kısa olsa da 2003 serisinde akıllarda yer eden pek çok soru işaretinin de tamamlanmasını sağlamıştır.

Bunun başlıca motivasyonu ise o dönem bu soruların çok sık sorulması ve konu hakkında pek çok spekülasyon yapılmasıdır. Film seride yaşanan olayların kısa süre içerisinde devam etmesini de sağlar. Fullmetal Alchemist söz konusu olduğunda en fazla tavsiye edilen ve en beğenilen eser olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009)

Mangayı baştan sona takip eden, bu takip esnasında detaylara yer veren bir seridir. Son derece hızlı olması geniş bir perspektiften izleyiciye ulaşması da bu anlamda önemlidir. Kendi özgür senaryosuna sahip olmaması, mangayı harfiyen tekrar etmesi, bu tekrar esnasında hikayenin dışına çıkmaması da en büyük avantajları arasında yer alır.

Geniş hikayesi ile izleyici sıkmaz ama son derece başarılıdır.

Görüldüğü üzere Fullmetal Alchemist serisinde nasıl bir izleme sırasının belirleneceği biraz da kişisel isteklere bağlı olabilir. Her eser de kendine ait avantaj ve dezavantajlara sahiptir.

İçeriğe Puan Verin

Karadut, kullanıcılarına SEO, teknoloji ve trend konularda bilgiler sunmayı hedefleyen ve uzun süredir içerik üreticiliği yapan toplu bir ekipten oluşur. Üretilen içeriklerin tamamı özgün ve kullanıcı odaklıdır.

Yorum yapın